Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » (Lovasok) Milyen fajta ló jó...

(Lovasok) Milyen fajta ló jó Military-ra és távlovaglásra? (Ezt a két tulajdonságot 1 lóban)

Figyelt kérdés
Nemsokára veszünk egy lovat. Szeretném ha jó lenne military-ra és távlovaglásra tudtok mondani fajtákat mert és már utána néztem egy párnak de szeretném a ti véleményeteket is kikérni. Az arab lovakon kívül kérek fajtákat.
2010. nov. 8. 20:38
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%

Ausztrál félvér

-military,díjugratás,díjlovaglás

-marmagassága:155-165 cm

-vérmérséklet:jó természetű,készséges és okos


Shagya arab

-távlovaglás,vadászlovaglás stb.

-marmagassága:150-162 cm

-vérmérséklet:kellemes természetű,okos és készséges


Nóniusz

-minden angol lovasversenyen megállja a helyét,hobbilovaglás,díjugratás stb.

-marmagasság:155-165 cm

-vérmérséklet:nyugodt,kitartó


Hát én ezeket találtam hirtelen,szerintem mindd a 3 szép ló. :)

2010. nov. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
gidrán
2010. nov. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nehéz ügy, mert a kívánalmak különbözőek, így nehéz egy fajtát találni, ami egyesíti a kettőt egymásban.

Távlovaglásra elsősorban az arab fajták (arab telivér, bábolnai (shagya) arab, akhal tekini, stb) a megfelelőek a szívósságuk és a kitartásuk miatt.

Militaryban a robbanékony fajták dominálnak. Ezek általában magasan telivérezett félvérek, magasfélvérek, vagy ilyen tulajdonságokkal rendelkező sportfajták. Militaryban nem hátrány, ha egy ló okos és kezelhető is. Leselejtezett galopplovakat is használnak.


Szerintem nehéz lesz egyszerre kitartó és robbanékony lovat is találnod, bár kis versenyekben megállhatja a helyét egy jó képességű ló is.


Szerintem ne elsősorban fajtát keress, hanem fajtán belül egyedet. (Arab fajták, sportló fajták közül)

2010. nov. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Rengeteg pályáról lekerült galoppló versenyez magas szinten militaryban a világon.Nagy előnyük továbbá,hogy fillérekbe kerülnek,főleg így ősz táján.
2010. nov. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az összeskérdést!:)
2010. nov. 9. 16:27
 6/13 anonim ***** válasza:

így kapásból én is a telivért mondanám, meg mondjuk a furioso-t. bátrak, vakmerőek, ők military-ra kiválóak, de a távlovaglást nemtudom.

az a baj tényleg, hogy ez két nagyon különböző szakág és teljesen más ló kell hozzá.

2010. nov. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Távlovaglásra főleg arab felmenőkkel rendelkező lovak jók, de a kettőre együtt (military és távlovaglás) én a shagya arabot ajánlanám. Nagyon hasonlít az arabra, de masszívabb a felépítése. Az angol telivérek gyakorlatilag mindenre használhatók, de ha inkább a távlovaglásra fektetnéd a hangsúlyt, akkor a shagyát javaslom. Tiszta arab telivér ugyanolyan jó, de egy jó arab ló árban magasan veri a shagya árát.
2010. nov. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi! Azért mondtam a military-t és a távlovaglást mert ez a két szenvedéjem, godoltam hogy közel állnak egymáshoz. Most arab telivérrel csinálom mindketőtbár igen a military-ban nem vagyunk nagyon jók.
2010. nov. 9. 18:18
 9/13 anonim ***** válasza:
magyar sportló és kisbéri is jók szerintem
2010. nov. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A military és a távlovi elég különböző. A távlovira szívós, kitartó ló kell és ebben az arabok nehezen verhetők. A military viszont más, mert oda jó ugróképességű, robbanékony ló kell.

Gondolom csak az egyik ágat űznéd komolyabban, akkor olyan lovat válassz amelyik abban az ágban nagyon jó, a másik ágban csak kisebb, illetve rövidebb távú versenyeken indulhatnál. Egy sprinternek, nem mondhatod, hogy fusson le jó eredménnyel egy maratont.

Szerintem az arab nem mellényúlás, mert vannak nagyon jó ugróképességű arabok is, de azt sokat kell keresni, szóval ez már egyed függő és nem fajta.

Remélem megtalálod a számodra ideális lovat :)

2010. nov. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!