Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » (lovasok) Miért izgulok?...

(lovasok) Miért izgulok? Miért szeretnék ennyire megfelelni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Fél éve lovagolok.

Most már annyira nem de régen, mikor mentünk a lovardába nagyon izgultam.Remegett a kezem-lábam.Nagyon görcsösen csináltam a feladatokat.Meg akartam felelni.Csak azt nem tudom, hogy miért.Hobbyból csinálom tehát nem versenyezni szeretnék.

Amúgy nem vagyok egy ilyen "mindennek tökéletesnek kell lennie" ember.Máson nem stresszelek ennyit.

Talán lehet az a baj, hogy ott van anyukám( vagy bátyám, nővérem) mert Ők visznek be és akkor megnéznek.

nem értem miért szeretnék ennyire megfelelni.

Hogyan tudnék ellazulni?

Mert ez befolyásolja a teljesítményem( izgulok=nem tudok figyelni( mindig azon jár az eszem, hogy mi van ha elrontom)=nem megy a lovaglás)

Köszönöm a válaszokat, tippeket, tanácsokat!

13,5/L


2010. nov. 11. 13:29
 1/8 A kérdező kommentje:

ja és az elején még egy kicsit a lovaktól is tartottam.De mostanra már tudom, hogy nem bántanak.

Amúgy a méretük miatt féltem, mert eléggé nagyok.

Már nem félek.

ja és most is mindig izzad a tenyerem.és nagyjából amiket leírtam most is igaz rám.

2010. nov. 11. 13:30
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez olyan, mintha dolgozatot írnátok, anyukád bekísérne az osztályterembe, egy kivetítőn az egész osztály (és anyukád is) folyamatosan nyomon követnék minden számolásod, radírozásod, és bármit. Persze hogy folyamatosan attól tartanál, hogy mit gondolnak ha elírod mennyi 2+2. És a feladatra nem tudnál koncentrálni. Vagy próbálj meg egyedül eljutni a lovardába, vagy kérd meg őket, hogy addig sétáljanak egyet, vagy igyanak egy kávét, (persze attól függ milyen lehetőségek adottak).
2010. nov. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg magadtól miért is akarsz lovagolni, ha ennyire stresszelsz rajta?

Oktatód milyen?

2010. nov. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi.Amúgy szeretem,hogy ott vannak.Önbizalmat ad.Mert egyszer nem voltak ott, és hát eléggé rossz volt.

Nem tudom, hogy miért csinálom ezt pedig csak egy hobby( najó talán lovas suliba szeretnék menni, de ez még nem biztos).

Hogy miért szeretnék lovagolni? Hát mert amikor éppen nem vagyok ideges akkor olyan jó vágtázni.Olyan jó felszabadulni, és szerintem nagyon jó dolog.

Oktatóm nagyon rendes ha valamit elrontok nem kiabál, nem is mondja csak elmagyarázza újra az elméletet.ha kell akkor 5-ször is. Megdicsér ha jól csinálok valamit.Meg vagyok vele elégedve.ha van munkahelyi stressz azt sem rajtam vezeti le( mert szokott lenni) látszik rajta, hogy mérges de velem akkor is kedves.

2010. nov. 11. 13:55
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is szokatm így lenni, de amint kezdtem jól csinálni a feladatokat, kezdtem jobban érezni a lónak a mozgását egyre kevesebbet idegeskedtem. De idegeskedj, el fog múlni!
2010. nov. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi, megpróbálom!
2010. nov. 11. 18:07
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem kell izgulnod, ha valami nem megy akkor egy lépéssel vissza kell menni. Lehet azért is izgulhatsz, hogy esetleg más jobb lovasok nézhetnek, és te cikinek találod néha magad előttük. Ha ilyen van ne aggódj, ők is elkezdték valahol, kinek kevesebb idő kell, kinek több, hogy jó lovas legyen.


Egy jó tanács: amikor lovagolsz zárd a ki a külvilágot, csak a lóra, magadra és az oktatódra figyelj.

2010. nov. 13. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

Igen szoktak ott lenni tapasztalt lovasok, és hát eléggé zavaró, hogy néznek.

Volt egy lány aki mikor nem jól csináltam kinevetett( az oktató nem látta).Elég rosszul esett.

Köszi megpróbálom.

2010. nov. 13. 07:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!