Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Van értelme állatokat tartani,...

Van értelme állatokat tartani, ha úgyis meghalnak, és hiányozni fognak?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem az állatokat, mindig is volt, kutya, macska, tengerimalac, papagáj, halak. És mindig mikor meghaltak (mindenki azt mondja egy állat elpusztulni tud, csak ember tud meghalni, de annyira hozzám tartoztak, hogy szerintem meghaltak...) Akkor csak írni tudtam, pedig nem akartam, mondták, hogy ez az élet rendje, hogy minden élőlény egyszer meghal, lépjek túl a dolgon, de én csak sírni tudtam, semmi mást. És napokig elment a kedvem az élettől.

Most is, meghalt a kutyám, akivel annyi mindent átéltem, annyi szép dolgot csináltunk együtt, bármi bajom volt, elég volt, hogy ránézzek, máris jobban éreztem magam...

Mindenki próbál vigasztalni, hogy ez az élet, mindenkivel ez lesz, de egyszerűen nem akarom megérteni... Gondoltam arra, nem is jó, ha az embernek van állata, akit megszeret, mert utána mikor eljön az a pillanat, hogy meghal, akkor nem érdekel semmi, csak sírok napokig szörnyű a kedvem, szinte elmegy a kedvem az élettől...

Van értelme állatokat tartani, ha úgyis meghalnak, és fájdalmat okoznak nekünk?


2010. nov. 20. 14:53
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
59%

Te!!!

Ennyi erővel ezt is kérdezhetnéd: van értelme élni, ha egyszer utána úgyis meghalunk?

2010. nov. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
szted mi nem halunk meg? mi is meghalunk sajnos...meghalnak a szüleink, a gyerekeink a testvéreink, a szeretteink....sajnos mindenki.
2010. nov. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
64%
Akkor ne legyenek barátaid, mert csalódhatsz bennük, szerelmes se legyél, mert végetérhet az is. De enni sem érdemes, mert úgyis éhes leszel és mosakodni sem, mert úgyis beizzadsz.
2010. nov. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
100%

ezen már én is gondolkoztam

sztem van értelme, mert miközben élnek, örömet okoznak neked, és ha meghalnak igaz, h fájdalommal jár, de nagyon sok boldogságot okozott neked, és pluszba jó életet adtál egy kutyának, ahelyett h egy menhelyen rohad meg.

2010. nov. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem egy sziámi cicám van. Nagyon pici voltam mikor kaptam. Nem is emlékszem már azokra az időkre mikor még nem volt. Most 20éves vagyok. A macskám se fiatal már. Sose fogom megbánni, hogy van. Nagyon sok boldog percet, órát szerzett már nekem. Velem alszik, egyszerre megyünk a konyhába reggelizni, fésülgetni is szoktam. Imádom nagyon. Tuti nagyon rossz lesz majd nélküle és nem tudom hogy fogok rá reagálni, de megpróbálok mst nem arra gondolni. Amég van próbálok minél többet törődni vele. :)
2010. nov. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Minden csak mérlegelés kérdése. Mérlegeld, hogy melyik kerül nagyobb súllyal latba. Jó esetben 15 év boldogsága, szeretete, törődés, társad jóban-rosszban, felvidít, kitünő szabadidőpartner stb. vagy az, hogy fáj, amikor elmegy. Mert tényleg nagyon tud fájni, de valóban ez az élet rendje, el kell gyászolni, és készen kell állni a következő újabb 15 év boldogságra...
2010. nov. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
27%
Van értelme élni, ha úgyis meghalunk? Hát ez most egy nagyon buta kérdés volt! A másik meg az, hogy beteges dolog, ha érzelmileg ennyire kötődsz egy állathoz, hogy gyászolod, siratod. Neked az emberekkel lehet legfőképpen problémád, nem az állatokkal. Az embereket, az emberi érzelmeket akarod az állatokkal pótolni, ezért olyan tulajdonságokat tulajdonítasz nekik, amikkel nem is rendelkeznek. Az állat nem egy értelmes lény, ha nem tűnt volna fel!
2010. nov. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
53%
Ne egyél mer úgyis éhes leszel, ne szülj gyereket, mert lehet hogy rákos lesz és meghal, ne menj ki a z utcára mert lehet elcsap egy autó. Az életet meg kell élni, nem óvhatod meg magad, mert elszalad melletted.
2010. nov. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Yzmának gratulálok, tökéletesen sikerült érintetlennek maradnia a kérdező által feldobott témát illetően.


Nekem az a véleményem, hogyha fullracionálisan gondolkodunk, akkor pl egy kutya, ha végigéli az átlagos élettartartamát (értsd ezalatt: nem pusztul el fiatalon) akkor apránként sokkal többet tud adni az embernek, mint az a trauma elvesz, amikor őt elveszíted.

Ahogy Cesar Millan mondta: az élet egy folyamat, születünk élünk, meghalunk, ez az állatra is igaz, meg kell gyászolni, de tovább kell lépni.

Ha az elvesztés fájdalmát megelőzendően nem tartanánk állatot, akkor viszont ki is hagynánk azt a rengeteg örömet, amit az élete során tud adni egy kis állat.

2010. nov. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
39%

A válasz írója 69%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:02


Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna. Te sem sok értelmet árulsz el a hozzászólásoddal....

2010. nov. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!