Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Van az állatoknak lelke?

Van az állatoknak lelke?

Figyelt kérdés

Elpusztult a tengerimalacom, és nézett rám, és mikor eltávozott, valahogy más lett a tekintete.

Azt mondta egyik ismerősöm, hogy lehet, mert a lelke eltávozott.

Van ilyen?

Van az állatoknak lelke?


2010. nov. 20. 15:59
1 2
 1/13 anonim válasza:
Én pont ugyan így voltam a cicámmal. :( Szerintem tuti van ilyen.
2010. nov. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Ha az embereknek van,akkor az állatoknak is,mert Ők sokszor emberségesebbek mint mi.
2010. nov. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
45%

imádom az ilyen kérdéseket XD

már hogy ne lenne? minden érző élőlénynek van saját személyisége, tudata, agya... meg lelke persze.

Elvileg még a csöveseknek is van, akkor hogyne lenne az állatoknak???

2010. nov. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
80%
Biztos, hogy van. Minden élőlénynek van.
2010. nov. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
4%
Ösztöneik vannak, ennyi.
2010. nov. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

a tanárunk mindig aztmondta hogy a lélek az agynak egy része a homloknál,és hogy nincs olyan hogy most meghal vki es akkor 'kiszáll' a lelke a testéből.

Én nem tudom mit hidjek, lehet az is igaz hogy csak egy része az agynak, de az is tényleg igaz hogy mindegyik élőlény érez érzéseket, állatok nem annyira mint az emberek, de azok is nagyon tudnak ám szeretni.

Szertintetek akkoir most mi van? lélek\nem lélek?

2010. nov. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A lélek képlete:

Akarat + értelem + érzelem

El lehet dönteni, hogy egy állatnál e háromból mi van meg?

2010. nov. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
80%

Mindenki másképp vélekedik már alapból arról,hogy mi is a lélek!De akik szerint a szeretet mindössze egy ösztön,az olyanok szerint nem is létezik a lélek.De akkor gondoljatok bele:egy ember hús,vér,zsírok meg mindenféle anyagok keveréke?!És az érzelmek csak a hormonok meg ilyesmik játéka?

Én nagyon is hiszek a lélekben,hisz nem lehet,hogy mi csupán ilyen "anyagok"vagyunk!Az emberek,és az állatok is,biztosan többek ennél!Mikor a kutyám hozzám bújik,vagy ahogyan a szemembe néz,egyértelműen kizártnak tartom,hogy ne lenne lelke!:)

2010. nov. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Ide lélek - oda lélek, egyvalami nincs az állatoknak: szelleme.
2010. nov. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem már a kérdés is sértő egy állat számára - minden állatnak van lelke. Sokszor ezerszer szebb és jobb, mint az emberek legtöbbjének. Itt haljak meg, ha nem így van! Ha valaki tart bármilyen állatot is, ezt pontosan tudja.
2010. nov. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!