Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogy kell helyesen ugrásváltani?

Hogy kell helyesen ugrásváltani?

Figyelt kérdés

1. Ugrásváltást csinálni vágtában?

2. Honnan tudom, melyik lábra vágtázik a ló :

-egyenes úton

-körben

Köszi a válaszokat.


2010. nov. 21. 19:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez jó kérdés, sajnos nem tudom. Pedig szívesen segítenék. De sajnos én sem tudom.. :S


Puszi:)

2010. nov. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát én sem tudok segíteni..

De a 2.ban a második( :D) Körben: Amelyik lábad a kör közepe fele van arra a lábra vágtázol.Azt hiszem. Bocsi, ha rosszat mondtam.

2010. nov. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezt személyesen egyszerűbb lenne elmagyarázni=)

Ugrásváltást egy jól betanított, alkalmazkodó lónak lehet betanítani.Ha nem tud megállni egy helyben amíg te akarod, ha nem tudod a vágta sebességét szabályozni,vagy még az ügetését sem, vagy hasonlók,akkor addig sztem ezzel nem is kell foglalkozni. Először tanulj meg biztonságosan alapdolgokat csinálni pl: szőrén lovagolni és akkor jöhet a többi. Vagy ha ez megvan,akkor azért ...

de mondjuk ha nem tudod eldönteni,hogy mikor vágtázol jól,akkor az elég gáz,tehát feltételezem elég kezdő vagy, ami nem baj! de akkor a lótól se várj csodát,hiszen hogy akarsz ugrásváltást csinálni,ha azt se tudod mikor mész jól?

Egyébként ha körön mész pl, és külső lábra ugrott be vágtába akkor bal csizma jobb szárral átugrasztod belsőre, vagy vissza ügetésbe és újra beugratod.

De ha jól ugratod be alapból akkor 100%hogy jó lábra fog vágtázni,mert neki is kényelmetlen a másik oldal.

Honnan lehet tudni mikor vágtázik jó lábra? Lenézel és meglátod, ilyen egyszerű.

Körön, fedeles lovardába, kinti részen belső lábra történik a vágta, ami azt jelenti,hogy ha befelé lenézel,akkor a bal első lába megelőzi a jobbot,hogy egyszerűen mondjam.De ezt érezni kell na.

Terepen pedig tök mindegy melyik lábra vágtázol, a lényeg,hogy váltogatni kell, ne mindig ugyan arra a lábra ugrasd be.

2010. nov. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
szia. hobbilovas vagyok magamtól tanultam lovagolni a ló hátán 5 éve és most komolyítani szeretném a dolgot, van egy új lovam aki most lábbántalmak miatt nem volt munkában, és nem is lesz valószínű, szeretném őt egy kicsit komolyabban lovagolni, fiatal még és játékos, de alapvetően még nem néztem melyik lábra ugrik be, de amikor vettük azt mondta az eladó hogy még nem mindig tudja melyikkel ugorjon be ehez szeretnék kérni válaszokat hogyan segítsek neki. köszönöm
2010. nov. 21. 20:10
 5/7 anonim ***** válasza:
Előbb olyanokat tanulj meg, hogy honnan tudod melyik lábra vágtázik. ha még azt se tudod akkor felesleges. Egyenes uton amúgy mindegy melyik lábra vágtázik mivel nem körbe megy hanem egyenesbe.
2010. nov. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ŐŐŐ... akkor te csak helyes lábra akarod beugratni a lovat nem? Az ugrásváltást vágtából-vágtába ugorva egy lábcsere, ami egy nehéz osztályú díjlovas feladat, de nem túl bonyolult:) A helyes lábra való beugratás már alap szinten is nagyon fontos. Ha körön vágtázol akkor a belső első lábára terhel az egyik vágtaugrásnál. De gondolom te is érzed, hogy mikor jó és mikor nem. Mindenképp körön próbáld beugratni, úgy hogy befelé (a kör belseje felé terhelsz), ha fiatal a ló (vagy nincs egyensúlyban) akkor ez nehéz lesz. Beugratásnál kicsit állítsd befelé, belső lábad elől-külső hátul. Egy idő után kitisztul a lónak.
2010. nov. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2010. nov. 23. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!