Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Vizicsiga? (Kérdésed túl...

Vizicsiga? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Egy ismerősömnek van 10db vizicsigája amiről annyit tudok, hogy 5mm-re nőnek csak meg. Miket lehet mg róluk tudni? Hogy kell tartani őket? Miket esznek? stb
2010. nov. 22. 21:57
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
Hát a halak maradék kajáját eszik elvileg, halakkal szokták tartani. Bár én vettem egyet húgomnak egy gömbakváriumba amiben nincs hal ő meg fűvel eteti és él virul a csigusz, sőt tök aktív! :D Bár nem hiszem hogy ez megfelelő neki. :)
2010. nov. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindent megesznek, amiben van tápanyag. Maradék kaját, korhadékot, algát, tetemeket, némelyik növényt is. Ha etetni akarod őket, akkor salátával, uborkával, olcsó halkajával, algatablettával megteheted. Érdemes egy 10 liter körüli akváriumban tartani őket jávai mohával, tehetsz szőlőágat a vízbe és egy kis levegőztető is kell, vagy pedig 1-2 naponta részleges vízcsere (kicsit leöntesz, kicsit beletöltesz).
2010. nov. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem maláj tornyos csigáim vannak egy kis akváriumban, halak nélkül. Algatablettát kapnak.

2008 tavaszán kaptam két nagyobbat, kb 2 centisek volta, egy bnőmtől. Az a kettő elpusztult már, de jól elszaporodtak, múltkor vízcserénél 246 darabot számoltunk. Elég igénytelenek, de azért el lehet lenni velük.

2010. nov. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. nov. 23. 08:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!