Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Lovasok! Van közetek valaki,...

Lovasok! Van közetek valaki, vagy ismertek valakit, aki a western stílusú lovaglást komolyabban űzi?

Figyelt kérdés

Engem a trail érdekelne, de akkor már a reiningbe is belekóstolnék :-)

Nem sokat lovagoltam idáig, az is angolban volt, de nem vonz egyik angol stílusú versenyszám sem, maximum a díjlovaglás. Az olyan feladatokat szeretem, ahol a hangsúly inkább a ló irányíthatósága, és nem a fizikai teljesítménye.


Aki jár trail edzésre, vagy már versenyez is, írna róla? Hogy néz ki egy ilyen óra? Milyenek feladatokból épül fel, különösen az elején, kezdőként? Hogyan alakítottátok ki a kapcsolatot a lóval? (Nekem nincs, és sokáig biztosan nem is lesz saját lovam.) Itt olyanokra is gondolok például (ha létezik ilyen), amiket lóháton, és amit őt vezetgetve lehet csinálni (feladatok, élmények).


Tudtok ajánlani olyan anyagot, ami segítséget nyújt, például abban, hogy milyen gyakorlatokkal és közös tevékenységekkel lehet mélyíteni egy ló bizalmát, illetve tárgyalja magát a trailt (és esetleg a reininget)? Hálás lennék :-)


Köszönöm mindenkinek a válaszát!


2010. nov. 23. 15:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Az ország melyik részén? Én Pécs közelében tudok egy helyet, az egyik ismerősöm oda jár. Nem tudom milyen feladatokat csinálnak, vagy milyen szakágban csak azt tudom hogy western stílusban lovagol.
2010. nov. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát egy kicsit messze onnan, 153 km-re :-)


Ha találkozol vele, esetleg, nem kérdeznél rá? Tudom, hogy nagy kérés, és tolakodó is, de nem nagyon találkozok velük a mindennapjaimban :-D

2010. nov. 23. 17:25
 3/5 MME ***** válasza:
100%

Én csak hobbilovas vagyok, és nem láttam trail edzést még, de szerintem az alapokat megtanítják, utána pedig konkrétan a trail akadályokra koncentrálnak.


A bizalomépítést én főképp a tereplovaglások keretében tudom elképzelni, és az edzések alatti összecsiszolódás a másik kiváló alkalom.

Amíg nincs saját lovad, nem tudom, hogy mennyit engednek, de kérdezd meg őket. Szerintem jó ötlet, ha hosszú túrákra el tudsz menni azzal a lóval, amelyiket lovagolod, és közben sokat lehet vezetgetni, és ott is folytatódik a trail képzés, terepen rengeteg akadályt találhatsz hozzá, és igazán kreatív lehetsz, hogy gyakoroljatok, erősítsétek a kötődést, és finomítsd a technikád, a koncentrációd, és egyáltalán, a lovakhoz való érzéked.


Aztán ott van a földről való munka a lóval, de tényleg nem tudom, hogy ott, ahova mennél, mik a lehetőségek, milyen a hozzáállásuk. Szerintem az a jó hely, ahol tényleg törődnek azzal, hogy ne csak lovagolni tanulj, hanem szakszerűen építsd a kapcsolatod a lovakkal, és bevonnak mindenbe, pláne, ha ennyire komolyan gondolod.

Végülis nem annyiból kéne állnia, hogy megtanulsz ülni a lovon, hanem megtanítanak bánni velük, rájuk hangolódni, és arra, hogy akármilyen helyzet adódik, hogyan győzzétek le az akadályokat. Így képzelek el egy trail kiképzést, hogy nem csak a lovardában folyik, végtére is ez a lényege ennek a versenyágnak.

2010. nov. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :-) Azért jöhetnek még! :-)
2010. nov. 24. 14:12
 5/5 Guano Apes ***** válasza:
100%
én trailben versenyzem. igazság szerint az benne a jó h nem igényel speciális pályát csak rudakat, 1 kaput és 1 hidat de ezt magad is meg tudod csinálni 1 kis ügyeséggel. alap szinten nem kell hozzá jól kiképzett westernló. a lónak tudnia kell hátra-oldalra lépnie, eleje és hátulja körül fordulnia. ez az alapja minden gyakorlatnak. alapfeladatok pl: tolatás és oldallápés egyenesel, L vagy U alakban, 1,5x2 mes négyzetben megfordulni, híd, kapunyitás, szlalom, vágta jobb és bal kézre. ezek mindenféle kombinációban. nem időre megy! az egésznak a lényege h a lónak nem szabad hozzáérnie a rudakhoz, viszonylag fordulékonynak és hajlékonynak kell lennie. ezek kellenek az amatőr szinthez. a reining már speciális fajtát( Quarter horse), megfelelő pályát, speciális patkolást igényel. a reining a western díjlovaglás. magas szinten képzett lovat és lovast igényel
2010. dec. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!