Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen kisállatot vegyek?

Milyen kisállatot vegyek?

Figyelt kérdés
16 éves fiú vagyok és szeretnék valami kis állatot(pld.teknős), de lehet félelmetesebb mint pld. (leopard gecko), csak hogy ne unatkozzak itthon vagy elszórakozzak vele.
2009. jan. 17. 13:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

vehetsz pl TEKNŐST

HÖRCSÖGFÉLÉT, vagy TENGERIMALACOT

KISTESTŰ KUTYUST, pl : TIBETI TERRIER, esetleg CSIVAVA, MOPSZ :)


remélem segítettem egy kicsit, de keresgélj neten :)

2009. jan. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz unatkozni, akkor ne egy állatot vegyél...

Mert nem épp vidító sétálni vinni őket minden nap, vagy takarítani.

Nekem két nyulam van, ma pórázon 2 óráig sétáltattam az egyiket, most fogok belekezdeni a ketrec takarításába, amit minimum 1 hónapban egyszer kell, az almot meg min. 3 naponta egyszer. (De még ma mind a kettőt sétáltatni kell, meg kiengedni.)

Ezenkívül 8szor ettek egy nap, mikor kicsik voltak, az éjszaka közepén is felkeltem hozzájuk.

Az elején élvezetes, utána már nem nagyon...1 éve vannak nálam, és ha nem lennék szerelmes beléjük, akkor már rég feladtam volna (mondjuk ez eddig meg sem fordult a fejemben).

Az állattartás csak akkor szórakozás, ha van minden nap legalább 4 óra szabadidőd a kedvencedre, és minden aljamunkát megteszel érte.

Minden állattal legalább ennyit kell foglalkozni. Ha 'igénytelenebbet' akarsz, akkor a teknőst ajánlom (vagy a tengerimalacot), de velük is meg kell legyen a 2 óra hossza törődés.

2009. jan. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha szórakozni akarsz ne teknőst vegyél.Azzal nem lehet játszani.Volt teknősöm,tapasztalatból beszélek.Ha olyat akarsz amivel lehet játszani szerintem tengeri malacot vagy hörcsögöt vegyél.De a malaccal vigyázz mert van rá esély hogy visítani fog.Vagy kistestű kutya.
2009. jan. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
most a mókus a legvonzobb számomra. mi a véleményetek róla? amúgy köszi a 2. válaszadónak hogy elveszi a kedvem tőle:S sztem közel nem kell 4 órát foglalkozni velük, de mind1..
2009. jan. 17. 14:41
 5/12 A kérdező kommentje:
majmot nem lehet otthon tartani?
2009. jan. 17. 14:53
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon sok állatom van!

De szerintem egy hörcsöggel tudod magad a legjobban lefoglalni vagy éppen kutyussal! Nagyon szeretek a hörcsögömmel szórakozni!=) Nagyon aranyos ha véletlenül hörcsögnél döntenél fiút vegyél azok szelídebbek mint a lányok.A legtöbb lány harapós! A kuytusok nagyon arik viszont sok törődést igényelnek! Például ha fajtiszta kutyut veszel akkor fürdetni kell meg ilyenek. Nekem palotapincsim van azt mondják,hogy harapós de csak az a kutya harapós amelyikkel nem foglalkoztak vagy éppen ütötték őket!=) Sok sikert!

2009. jan. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem el akarom venni a kedved, hanem tudatosítani, hogy egy állat nem szórakozásra való. Szórakozás a tv, egy buli, egy koncert, a számítógép, de egy állat az élő, lélegző lény, és IGENIS annyit kell vele foglalkozni, ha azt szeretnéd, hogy boldogak legyenek.

Én például rengeteg boldogtalan nyúllal találkoztam, akik legkésőbb 5 év után meghaltak (depresszió, túletetés, mozgáshiány), pedig 10-12 évet is élhettek volna!

Az enyémek szobatiszták, pórázon sétáltathatóak, hallgatnak az emberi szóra, bemásznak az ember ölébe és bárkihez odamennek, puszikat adnak. Ezt nem azzal értem el, hogy fél órát foglalkoztam velük naponta.

De ha így állsz hozzá, azzal semmi baj, csak ne legyen intelligens, tanítást igénylő állatod, pl. nyúl, patkány, degu, vadászgörény, kutya.

A többi vagy gondoskodik magáról, vagy nem igényel akkor időt. Pl. hüllők egy része (de drágább tartani őket), hörcsögök (könnyebb takarítani, elég könnyű szelidíteni), futóegerek, pókok, macskák, tengerimalacok.

2009. jan. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mellesleg nem tudom, hogy a szüleid ezt mennyire támogatnák anyagilag?

A kutyatáp, felszerelések stb.

Illetve, hogy kertes házatok van-e, mert ha nem, akkor számolnod kell még az alommal, a kutyasétáltatással, a kötelező kutyapisiltetéssel, a kutyák területjelző és rágó szokásaival...

2009. jan. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
kertes házunk, egy 5 szobás ház, nem tudom hogy miért kéne anyag kutyatápra, mikor eszembe sincs kutyát venni. Van 2 puli, 2 bernárdhegyi és 1 németjuhász de velük a tesómék foglalkoznak. Amúgy anyagilag hát majmot 200 ezerért néztünk és azt mondják benne vannak de ahhoz tényleg nagy felelőség kell..
2009. jan. 17. 20:31
 10/12 anonim ***** válasza:

majmot ne vegyetek, az neki is kínzás lenne szerintem..

vegyél degut.nekem volt kettő is, elég jófejek voltak.

2009. jan. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!