Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért nem kapok végre valamily...

Miért nem kapok végre valamilyen állatot?

Figyelt kérdés

11 éves múltam, és kb. 3 éve könyörgök szüleimnek valamilyen állatért. De ha előjövök vele, anyukám mindig ugyan azt válaszolja: Nem lehet, mert nem jön a lakásba szőrös, négylábú állat!

Pedig nagyon szeretnék egy vadászgörényt, vagy egy kutyát! Esetleg egy törpenyuszit, vagy egy degut.

Miért nem bíznak bennem a szüleim? Mert szerintem tudnám gondozni, és nem unatkoznék folyton...


2010. dec. 5. 13:47
1 2
 1/13 anonim válasza:
A hörcsögön gondolkoztál már?:D
2010. dec. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Érdekes,hogy 11 éves létedre eléggé helyesen írsz,ritka dolog. De szerintem először inkább kezd valami kisebb állattal, mint a vadászgörény vagy a kutya. Legyen inkább hörcsögöd,ha azt tudod gondozni rendesen,szeretettel akkor észre fogják venni a szüleid,hogy igenis felelősségteljes vagy. Amúgy meg a törpe nyuszi nem igazán jó lakásba,nekem van törpe nyuszim de szegény nagyon nem érzi magát itt jól,ezért keresek neki most egy új helyet,egy tenyészetnél.
2010. dec. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Az én szüleim sem akarták megengedni a törpenyuszit. Egyszer csak hazaállítottam vele, mert tudtam, hogy nem lenne szívük elvinni a háztól. (Persze mindent saját zsebpénzből fizetek neki. oltás, kaja, alom... ami nem kevés pénz) De úgy megszelídítettem, hogy nagyon bújós lett (és szobatiszta), és imádják a szüleim.

De csak akkor állíts haza vele, ha tudod egyedül gondozni, és a szüleid nem olyanok, hogy kivágnak otthonról az állatkával együtt. :) Sok sikert!

2010. dec. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 ekeke ***** válasza:
Egy kistestű, rövidszőrű, helyes kis keverék kutyával szerintem mindenki jobban jár, mint az ilyen szobaműállatokkal! Barátod lesz mindenben, sokat tudtok sétálni, sportolni, kóborolni:) De egyébként egy cicával is elkezdheted:)
2010. dec. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is kb. 3 éve könyörgöm a szüleimnek egy kutyusért, és végre sikerült.Nem tudom hogyan, vagy hogy mit tettem, de sikerült.Nézegess kutyás,degus vagy amilyen állatot szeretnél olyan videót anyudék előtt és akkor látni fogják hogy felelősségteljes gazdi lennél.A neten is közbe-közbe olvasgass állatos híreket, a tartásukról,betegségeikről stb....

Sok sikert hozzá!:)

11/L

2010. dec. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Majd meglátom, lesz-e valami a fa alatt karácsonykor! :) Addig is reménykedek benne...
2010. dec. 5. 14:27
 7/13 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy öolyan állatot nem szeretnék, ami nem csinál semmit, csak "ott van"...(pl. hörcsög)
2010. dec. 5. 14:29
 8/13 anonim ***** válasza:
Az nem "csak ott van" hanem azt etetni,itatni és foglalkozni kell vele
2010. dec. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az állat, ami tényleg csak "ott van", pl a hal az akváriumban. Minden, ami kicsi és szőrős, az ki is vehető (ízeltlábúakról, hüllőkről és kétéltűekről tapasztalat híján nem nyilatkozok), és lehet simogatni, kézhez szoktatni, trükköket tanítani neki, főzni/sütni neki finomságot...

Egy kutya valóban nagyobb felelősség, mint egy kis szőrcsomó, mert meg kell nevelni, és hosszabb ideig is él. Ha mégsem tetszik, nem lehet azt mondani, hogy OK, még egy évig gondozom, úgyis nemsokára elpusztul és utána lesz más állatom.... A szülők gyakran attól is félnek, hogy a gyerek nagyon izgatott egy kutya miatt, amit ha megkap, nevelgeti egy évig, aztán szép lassan a szülőkre marad a gondozása...

Én a japán táncolóegeret ajánlom, mert elvannak magukban, csinálják a "műsort", jó nézni őket. Ugyanakkor nem szöknek és nem is harapnak. Egyszerűbb tartni őket, mint a sima egereket, elég egy terrárium, nem kell azzal bajlódni, hogy kifér-e a ketrec rácsai közt... Emellett persze kivehetők, kiengedhetők, simogathatók... Még taníthatóak is egy bizonyos szintig... A sima egerek persze tanulékonyabbak, de őket kicsit nehezebb tartani. ( [link] )

Vagy a patkányt is tudom ajánlani, mert ő is nagyon tiszta, ragaszkodó, jól tanítható. Elmehetsz vele sétálni úgy, hogy közben a nyakadban ül. Szobatiszta is és ragaszkodó. Én jobban szeretem őket, mint a vadászgörényeket, mert nem ragadozók, és így nem esznek pl egereket sem, viszont szerintem kb hasonló mértékben taníthatóak, hasonlóan játékosak, hasonló törődést és gondozást is igényelnek. A patikat nem kell oltani, szemben a vadászgörénnyel. Ráadásul a vadászgörénynek van bűzmirigye, amit ha kienged.... Szerintem azonos gyakorisággal takarított patkány és görény közül a görény kicsit szagosabb...

Szerintem is mindenképpen érdemes vmi kicsivel kezdeni, és ha látják, hogy azt szépen és felelősségteljesen gondozod, akkor nagyobb felelősséggel járó állatot is kaphatsz, mondjuk kutyát.

2010. dec. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Milyen házba laktok?

Nagy felelőség egy kutya vagy állat mert etetni kell ittani tisztitani és az ételét is megkell venni!

Vgay ha mnetek nyaralni vkinek gondoznia kell.

2010. dec. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!