Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit tudtok egerek ellen?...

Mit tudtok egerek ellen? Ugyanis esténként hallom hogy kaparászik, stb, mérget kitettük, ragasztót, a hagyományos egércsapdát, a ragasztót a küszöbre tettük és nem tudjuk megfogni.

Figyelt kérdés
2010. dec. 12. 21:39
 1/9 anonim ***** válasza:

elektromos egérriasztó? pl ilyen...


[link]

2010. dec. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Macska ?:)
2010. dec. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
adj neki enni, addig is csöndben van
2010. dec. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Stukatúrgipsz és liszt keveréke: 15perc és beton lesz a gyomrában.
2010. dec. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A méregből a zselés (Biotoll) a legjobb, a ragasztót a fal mellé érdemes papírlapra, mert ott szaladgálnak. A gipszes cuccot nem próbáltam, de úgy hallottam működik.
2010. dec. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Falmellet van a ragasztó, nem is egy. Elektromos egérriasztót jobban kifejthetnéd még nem-hallottam róla :D
2010. dec. 13. 16:36
 7/9 anonim ***** válasza:
18%
Egy 5 literes befőttesüveget (vagy más alkalmas fazekat, nagy szitát) kitámasztasz egy félbevágott dióval úgy hogy a héjas oldala kifelé nézzen. Egérke bemegy, elkezdi rágni a dióbelet, az kigurul és a befőttesüveg ráesik az egérre. Mi így fogtuk ki az összes egeret a raktárból - 23mat:) Úgyhogy hatékony, csak gondoskodj róla hogy a kifogott egerek ne jöjjenek vissza (mi beletettük őket az utcai szemetesbe, mert onnan nem tudnak kimászni - a szeméttelepen meg elfér még néhány egér:)
2010. dec. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bevallom én sem használtam, egyik ismerősöm mondta, hogy neki az jött be, én is csak rákerestem a neten, azért linkeltem be...:) ott van több féle..asszem a legolcsóbb 4 ezer körül van :)
2010. dec. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

a dióval kitámasztós módszer kb. xart se ér, mi is ezzel próbálkoztunk az eéején, csak jobban elszaporodtak tőle, mert vígan kieszi, elviszi a diót ügyesen az egér, kicselezi a cserepet és az befőttesüveget, tálat és társait.


az ultrahangos és elektromos kütyük sem váltak be tartósan, volt, amelyik egyáltalán nem zavarták őket, volt, amit egy hét alatt megszoktak, és ment a banzáj tovább.


a ragasztót a többségük már kiismerte, kikerülik, ha nagyon éhesek, akkor sem esznek belőle, tehetsz bele bármit. a mérget megeszik, sőt, imádják, de rezisztens a többségük a hatóanyagával szemben, egyetlen módszer a hagyományos lecsapódós, de nem az a fém/fa kombináció, hanem a modernebb, fekete műanyag fajta, mert az erősen megfogja, de nem öli meg, el lehet engedni utána valahol messze, ahonnan már nem jön vissza.


a síma, közönséges műanyag egérfogó a tuti módszer ellenük, ezekből van olyan, amiben feromonnal átitatott csali-lapka van, ami 3 hétig hat; de tartós használatra költséghatékonyabb az a típus, aminek a csalitartóján egy kerek kis rácsos búraszerűség van, ami felnyitható, és megtölthető olyasmivel, amit szeret: dió, csoki, mogyoróvaj, vagy csalogatóanyaggal impregnált méreg (pép vagy drazsé), és abból nem bírja kienni, mert középen az a kis billenős csalitartó nyelvecske legkisebb érintésére már kiold a csapda, és elkapja az egeret, de nem öli meg, így nem is lesz szennyezett a csapda, tehát máris újra használható.


filléres tétel, és mindenütt lehet kapni: Obiban, Praktikerben, Auchanban, Tescóban, Intersparban, és a 250-300 Ft-os utángyártott noname verzió ugyanolyan hatékony, mint a svájci és egyéb márkanevekkel ellátott változatok /bár azok sem drágák, 2db 1000-1200 Ft/.


így néz ki:


[link]


az érzékenysége a rugó előre-hátra mozgatásával változtatható, és középen az a kis búraszerűség oldalra kihajtható, ott lehet megtölteni bármilyen csalival, ami nem esik ki belőle; tényleg nagyon hatékony, ahogy kitettük őket, még aznap éjjel volt fogásunk mindegyikben.


miután olcsó, lehet belőle többet is venni, és minden sarokba elhelyezni egyet-egyet, ha kell /a neve nem lényeg, mindegyik replika hasonló módon működik/. ennél jobbat még nem találtak ki, max szebbet, de az is csak "dísznek" jó, személyes tapasztalat.

2016. júl. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!