Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy az achát...

Miért van az, hogy az achát csigáim nem jönnek elő enni se, alszanak? 1 db van éber állapotban, tegnap ő evett egyedül. Mindig friss kajájuk van, megfelelő környezetben tartom őket.

Figyelt kérdés
Barátom anyja is most írt iwiwen, hogy neki is ezek a problémái vannak. Ő, biztos vagyok benne, hogy jól gondozza őket. Mitől lehet ez? Múlthéten megvizeztem őket, előjöttek, jól bekajáltak és alszanak tovább. Téli álom nincs a csigáknál szerintem.
2010. dec. 22. 09:49
 1/4 hollófernyiges ***** válasza:
Az én csigáim is alszanak, igaz nálam napközben le van kapcsolva a fűtés, így csak 14-15 fok van. Ez normális, Afrikában is átalusszák a száraz évszakot, ha lehet inkább ne ébresztgesd őket mesterségesen, mert csak összekavarod a biológiai órájukat.
2010. dec. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Meddig csinálják ezt? Egész életükben vagy csak pár hónapig?
2010. dec. 22. 10:16
 3/4 anonim ***** válasza:
ha nagyon hideg van akkor téli álmot alszanak. az enyémek is. múltkor felébresztettem őket mert féltem hogy éhen haltak, de totál rendben vannak. majd ha jó 20 fok fölött lesz folyamatosan náluk, akkor felébrednek.
2010. dec. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sajnos itt nem én intézem a fűtést, hanem a tulaj. Fa fűtés, kazános van, reggelre mindig lehűl a levegő és néha nappal sincs elég meleg.
2010. dec. 23. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!