Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan érhetném el a bizalmát?...

Hogyan érhetném el a bizalmát? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már mindent megprónáltam. Nyár eleje óta megvan a lovam, de nem bízik bennem! Sőt, fél tőlem sokszor , pedig sohasem bántottam. Ha veszély van mindig megállok vele, megsimogatom, nyugodt vagyok, de ugyanúgy fél tőle és megugrik. Mit tegyek, hogy elnyerjem a bizalmát? Mik az alapvető teendők?
2010. dec. 22. 14:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a ló? Kanca, csődör, herélt ?

Lovaglás közben ugrik meg?

Írd le bővebben a problémát!


De amúgy a legfontosabb a türelem. Tölts vele nagyon sok időt, akár bokszba (vagy nem tudom hogy van tartva) círogasd, tisztogasd stb.

Lovaglás során meg csináljatok érdekes feladatokat, akadály kerülés vagy ilyesmi szerintem ezzel is fejlődik a kapcsolatotok.

2010. dec. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

az a baj hogy tényleg mindent megteszek! itthon tartjuk,sokszor vagyok vele, 4 éves kanca. lovaglásnál is megugrik, bár már vagy 3 hónapja ültem rajta mert közbejött egy sérülés. de megugrik, mindig megugrik. alapjában véve nagyon bújós ló, sokmindent csinálunk de pl. el sem szeretem vinni messzebbre, mert visszafele elfutna, megtudom fogni és visszaküldöm a helyére (szóval magam mögé), és hallgat is rám, figyel is rám mikor veszély van, sokat fejlődött a kapcsolatunk, de egyszerűen az a bizalom nem akar létrejönni közöttünk.

Várok még tippeket a bizalom fejlesztésére!

2010. dec. 22. 14:25
 3/6 anonim ***** válasza:
Parelli-féle 7 játék csodákat tesz.
2010. dec. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok...

Hát nem tudom, 4 évesen azért még elég fiatalka, jól van belovagolva amúgy ?

2010. dec. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
igen de még nem terheltem, nyáron lovagolgattam de azóta felvonultam vele szüretin és azóta semmi. parellit hát gyakorolgattam vele de nem az én asztalom. amúgy kezdünk sínre lépni, mostmár megváltozott a viselkedése, más is mondta, hogy kezd rájönni hogy én a vezető és a barát is vagyok egyben, kezd bennem bízni,és kezd rám hagyatkozni, szóval ha az udvarban vezetgetem és jön egy kamion, akkor nem az első hogy elfut, hanem rám figyel én mitcsinálok, és ez már haladás
2010. dec. 22. 21:12
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát ő akkor ijedősebb féle ló. Sok türelem kell hozzá, no meg magabiztosnak kell lenned vele.

De amúgy 4 évesen nem elég érett még ehhez.

Én mindig 5 éves korban kezdek kiképzést, előtte még fejlődik a ló, és még buta. (nem rosszindulatból mondom, hogy buta...)

2010. dec. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!