Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » 155 cm,4 éves, rövid hátú,...

155 cm,4 éves, rövid hátú, még nem ellett kancára max. Mekkora magas mént lehet rakni?

Figyelt kérdés
Én magas vagyok és magas csikó kellene, de nemtudom, mennyit bír ki. Ő egy magyar sportló.
2010. dec. 25. 21:00
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
bocsánat az érdekes megfogalmazásért! mekkora ménnel lehet fedeztetni? így jobb :p
2010. dec. 25. 21:02
 2/13 anonim ***** válasza:
A genetikát nagyon sok minden határozza meg, attól, hogy egy magas ménnel fogod fedeztetni még nem garantált, hogy a csikó is magas lesz. Függ attól is, hogy mén lesz vagy kanca. Inkább a származására kell odafigyelni, a kancádét is jól nézd meg és a ménét is. Magasan telivérezettek a legjobbak. Attól is függ, milyen célra szeretnéd majd a csikót használni.
2010. dec. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
hobbira kell, de csak magyar sportló lehet (családi okok miatt, erre most nem térnék ki). és tökéletesen tisztában vagyok vele, hogy a genetika befolyásol:) apja príma, nagyapja justboy. de azért magasságban mégis mondjatok maximumot, meg h pl. plusz nehézség-e neki ha nem 160 cm-essel, hanem 170 cm-essel fedeztetem? Mire számítsak?
2010. dec. 25. 21:27
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi baja :) nálunk volt egy nagyon jó tenyészkanca, 140-145 centis marmagassággal és nagyon szép magas csikói voltak. És simán megellette őket, nem volt semmi probléma.
2010. dec. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
:S És az sem baj hogy első ellése lenne? Meg elég rövid hátú, keskeny derekú...
2010. dec. 25. 21:48
 6/13 anonim ***** válasza:
Nézessétek meg előtte állatorvossal mindenképp. Látatlanban nem lehet semmi érdemlegeset mondani. Biztosabb a doki :)
2010. dec. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha nyereghelyen sütött a lovad, akkor bejegyzett ménnel fedeztesd, ne valami zugcsődörrel. Esetleg megkérdezhetnéd az illetékes tenyésztési felügyelőt.
2010. dec. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
nyereghelyen sütött, és tisztavérű, vizsgázott ménnel fogjuk befedeztetni =) oké, akkor majd kihívom tavasz környékén a dokit egy kontrollra :)
2010. dec. 26. 11:19
 9/13 anonim ***** válasza:

Úgy csináltok, mintha a nem papíros ló nem is lenne ló. Mivan az olyan lovat nem is szeretjük amelyiknek esetleg nem jó a származása? Szép állatszeretők lehettek..-.-" akkor gondoloma menhelyi kutya is csak szar lehet..-.-" Ez számomra eléggé érdekes.

A telivérezett lovakról nekem emg más a véleményem. Tapasztalt lovasnka való, és nem kifejezetten hobbi célra.

2010. dec. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
képzeld el legszivesebben vmi zugménnel fedeztetném, van is jó mén. de az apám idióta, tökkelütött, és azzal basztat, h csak tisztavérű lehet, h ha ő meghal (bizony 62 éves én meg 14 lehet ámulni) eltudjam adni a csikót jó pénzér. Van benne igazság, de ugysem lehet neki elmagyarázni, hogy senkinek nincs pénze lóra, egy sodrottat hamarabb elvisznek a faluban. Szóval, csak tisztavérű jöhet szóba, és azért, mert családi okok állnak a háttérben. Nagyon nehéz felfogni?? AMíg nem a kérdésre válaszolsz, nem kell kötözködni, úgy, hogy a háttért sem ismered . -.-
2010. dec. 26. 11:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!