Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Megéri baromfit tartani?...

Megéri baromfit tartani? Mennyibe kerül a tartásuk havonta?

Figyelt kérdés

Nem tudok jobb "otthonról végezhető munkát" találni, hát meg kéne próbálni állatokat tartani. Első körben persze a tyúkokon gondolkodtunk, tudok vágni (falun nőttem fel), lenne hús és tojás.

Az lenne a konkrét kérdésem, hogy egyáltalán: megéri?

Sehol nem találok adatot arról, hogy kb. mennyibe kerül az etetésük egy hónapban.

Ha tavasszal vetünk takarmányt (kukorica, búza,) idén akkor sem tudjuk azzal etetni.

Természetesen nem "ipari" mennyiségben gondolkodunk, elsőként 40 tik, a fele menne a hűtőbe, és kb. 20 tojóról lenne szó.

Valaki?


2010. dec. 29. 13:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%
Nem éri meg!
2010. dec. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 kisnita ***** válasza:
40%

Szia!

Szerintem megéri tartani. Azt pontosan nem tudom, hogy mennyibe kerül egy hónapban a tartásuk, mert nekem sajnos elég tragikus sikerült az első két ilyen próbálkozásom.

Először 10 csirkét és 2 kacsát vettem azokat a róka vitte el (leszedte a palát a tetőről) másodszor 12 csirkét, de azokat meg a nyest dézsmálta meg, 6 db maradt amit odaadtam a szomszédasszonyomnak. Nyulaim is voltak, de azokat is megölte a nyest :S

Jövőre rendbe tesszük az ólakat, körbe betonozzuk és kitesszük a kutyát is hátra hogy ne jöjjön be a róka meg a nyest.

Mi kezdésnek darált búzát, kukoricát, apróra összevágott füvet meg csalánt adtunk nekik, mikor már nagyobbacskák voltak akkor szemestől a kukoricát meg a búzát. Nekünk ki van adva bérbe egy darab föld amiért minden évben kapunk egy zsák búzát vagy kukoricát és mi is termelünk kukoricát úgyhogy így nem drága a tartásuk. Legtöbbször esővízzel itattuk az állatokat mert messze van a kút és nincs szivattyú.

Jövőre úgy tervezem, hogy veszek 40 db csirkét majd meglátom mennyi lesz belőle kakas és azokat levágom (a szomszéd asszonyom nagyon ért hozzá, meg tudja mondani melyik kakas melyik jérce úgyhogy ő szokott segíteni a vásárláskor is) meg veszek 5-6 kacsát is vagy néma kacsát majd meglátom melyik lesz eladó.

Tavaly a 9 napos csirkéket vettem 180 Ft/db áron. Az előnevelt csirke 390 Ft volt az előnevelt kacsa pedig 500Ft/db

Kínáltak kezdő tápot, de nem vettem mert a szomszédasszonyom azt mondta felesleges ha van darálóm a darált kukorica sokkal jobb nekik.

Remélem, hogy jövőre már szerencsésebb leszek mint az első két alkalommal.

2010. dec. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha van felesleges időd,és szereted az állatokat,akkor megéri,de anyagi hasznod(se más)nem lesz belőle,mert sokkal olcsóbb megvenni a tojást,és a húst is,mint megtermelni.
2010. dec. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 kisnita ***** válasza:

Azt lehagytam, hogy ha táppal akarsz etetni akkor az indító táp 120 Ft/kg a nagyobb szemű pedig 100 Ft/ kg legalábbis nálunk.

Ha táppal etetsz akkor már nem éri meg annyira mert a 20 tojó napi 1 kg tápot simán megeszik ha nem adsz nekik mást csak vizet. Viszont lehet vegyesen is adni kukoricával vagy télen csak tápot adsz ha nem tudod tárolni a kukoricát. Így már tényleg húzósabb...

Nyuszin nem gondolkodsz? Azt sem drága tartani és a nyúlhúst el is tudod adni elég jó ára van. Ha van lucernád akkor azt télen adhatod neki szárítva, nyáron pedig mehet a friss fű vagy a széna. Nekik is van táp kb olyan árban mint a csirkéknek való, de ők is megeszik a kukoricát/búzát szoktatás kérdése.

2010. dec. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat!


A nyúlon is gondolkodunk, de ők ugye nem tojnak...

Képbe került még a kacsa, liba, és a fürj. Az utóbbinak a húsa is drága és a tojása is, elsősorban eladásra lenne érdemes tartani, de kérdés, hogy ki veszi meg. :S


Esetleg struccot nem tart valaki? :D

2010. dec. 29. 15:19
 6/11 anonim ***** válasza:

Viccen kívül, ismerőseim tartottak struccot régebben. Nagyon nem kérdezősködtem, de ahogy elmondták valamennyi pénzt termelt, a tojásokért elég sokat fizettek, illetve talán vágtak is néha. Olyan 20-ra emlékszem, és elég spéci elkerített helyük, karámjuk volt. Aztán abbahagyták, nem háznál, hanem telken voltak, nem volt már idejük kijárni gondozni őket.


Mindemellett szerintem néhány tyúk tartásából nem lehet megélni, ahogy elmondták valamennyi hasznod lehet rajta, ha okosan szerzed be a tápot, illetve ha egyébként is van felesleges helyed és időd számukra, nem sok vizet zavarnak.

2010. dec. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%
Elősször is a félre értések elkerülése érdekében,nem panelpatkány vagyok, az egyik kis város szélén élek és körübellül 1200-1500 háziállattal büszkélkedhetek 23 évesen,én jelenleg lovasoktatásaal foglalkozom,és azt kell hogy mondjam,amire te gondolsz az nagyon is megéri...Én kb 150-200 különböző féle tyúkot tartok itthon,két fajta van ,van a tojó és a hús csirke ,mindkettő tanyasi módon van tartva,arra nagyon jók hogy segítsenek annyiban ,hogy nem kell naponta megvennem 10 db tojást ,meg hetente 2-3 egész csirkét,de ezt is ésszel kell csinálni ,mivel pl .: télen a tyúkok nem tojnak ,akkor is kénytelenek vagyok egy részüktől megválni,na meg persze már augusztusban gondoskodnom kell a februári tojó tyúkokból... De nekünk kb 6000-10000 ft spórulunk havonta + van feleslegünk és még ami nagyon jó tudjuk ,hogy mit eszünk,minőségi tojást és csirkét,nem a sötét lyukakból kibányászott gyógyszerrel pumpált ,boldogtalan ,vízzel fecskendőzött csirkét.Ha van olyan földrészed,aholt tudsz nekik szemest termelni,akkor mire vársz? próbáld ki egy évre 10 db csirkével,meg vess be nekik valamennyi területet és meglátod,nem sokat veszítesz.
2010. dec. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem megéri, ha jól csinálja az ember. Én most alakítottam ki a rendszeremet: 100 tojótyúkkal,10 kakassal 1500 m2-en, két részre szakaszolva (ne zsarolják le a területet), egy óllal számukra, keltetővel és egy fűthető nevelőépülettel (a garázsból alakítom ki igény szerint). Emellett még van 30 tenyészgyöngyösöm, és 15 tenyészkacsám a területen. A szisztéma a következő: a tyúkok ha minden optimális, 75-80 %-ra termelnek egész évben. Ez napi 75-80 tojást, ami 30 ft-vel számolva 2-2500 ft bevételt jelent. Emellett tavasszal kikeltetek 1500-4500 csibét (attól függ milyen a kereslet, 1500 db-os a keltetőm) amiből kinevelem a következő évi tenyészállományomat. Ez a gyakorlatban úgy néz ki, hogy nevelek 300 csibét, és menet közben folyamatosan szelektálom (eladom, vagy levágom) őket. Így tudok eladni vágott csibét is, valamint folyamatosan árulom az előnevelt madarakat. Emellett ugyanez a szisztéma megy a gyöngyössel és a kacsával is. Eddig nem ekkora méretben, csak 50 tyúkkal, de jól ment a dolog. Ezért bővítek. Az 50 tyúk tojását a faluban elvitték, a növeléshez újabb piacot kellett keresnem, de úgy gondolom, nem lesz gond az értékesítéssel. Ilyen méretben persze már érdemes legalizálni a dolgot, de 2010-ben megteremtették a törvényi lehetőségét ennek is (háztól való értékesítés).

Az előnevelt csibét előjegyzésben részben a visszatérő vevőknek, részben újsághirdetés útján adtam el, a vágottat szintén ezen a módon. Sok vevőnek elég, ha csak megölöm a csirkét, a pucolást már megcsinálják. A tyúkoknak napi 20 deka takarmányt számolhatsz, a csibék kb. 5-6 kg-ot esznek meg vágási nagyságig. Az előnevelt (3 hetes) 350-400 ft között ment, ez bőven megérte még az indító táppal is. A nagy része előneveltben fogy, eddig csak a kiszelektáltakat (pl. fölösleges kakasok) adtam el vágva, jövőre többet tervezek. Zengő plymouth fajtával dolgozom, ez nagyon megfelel a szabadtartáshoz, szép nagyokat tojik, gyorsan fejlődik a csibéje. Remélem tudtam segíteni, ha van kérdésed, tedd fel itt, vagy privátban. BUÉK!

2010. dec. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nagyon-nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat!

És BÚÉK mindenkinek!

2011. jan. 2. 13:27
 10/11 Lóbébi válasza:
MEGÉRI! Aki azt mondja hogy nem az panellakó és csak a tesó csirkét ismeri ! Én havi 400db vágtam konyhakészre ! Amennyi a befektetett pénzed annak a duplája jön vissza ! Ez a húscsirkére vonatkozik ! A kapirgálós meg elvan az udvaron,kap persze kukoricát,búzát meg ami a konyhából kikerül! A tojás szép sárga nem olyan mint a bolti hogy leütöd és szétfolyik !
2015. júl. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!