Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, hogy ne féljek...

Mit tehetnék, hogy ne féljek az állatoktól? CSak értelmes válaszokat kérlek.

Figyelt kérdés
A párom szeretne állatot,de én mindentől félek/utálom.. A bogaraktól utálom ahogy mászik a kezemen. A rágcsálóktól félek,hogy megharap vagy nekem ugrik. A macskától félek,hogy megkarmol, a kutya megharap. Sajnos nem tudok úgy kutyát megsimogatni,hogy ne erre gondoljak. Mit tehetnék,hogy ne féljek ennyire az állatoktól és valóban örömömet leljem benne?
2010. dec. 29. 21:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
10%
menj pszichológushoz
2010. dec. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én féltem és undorodtam a méhektől/darazsaktól. De aztán az élet úgy hozta, hogy sztereomikroszkóp alatt meg kellett határoznom pár darazsat. Olyan sokáig nézegettem a halott, gyűjteménybe szúrt darazsakat, hogy közben megláttam a szépségüket. Ma már nem undorodok tőlük. Bár a félelem még mindig megvan bennem a csípés miatt, már nem ugrok fel sikítva, ha a közelembe kerül egy darázs. Egyszerűen csak türelemmel eloldalgok vagy kitessékelem óvatosan a lakásból.

Nem tudom, hogy nálad beválik-e, de én azt tanácsolnám, hogy egy olyan állattal kezdd, ami neked tetszik. Mondjuk ne patkányt vegyél, mert arról az a rossz hír terjed, hogy harap. Ami persze nem igaz, de a sztereotípia is fontos szerintem nálad. Szóval ha kis szőrös, akkor nyúl legyen. Vagy egy olyan kutyafajta, ami szerinted a legszebb, és nem terjednek róla rémhírek, nem harci kutya. Vagy egy olyan macska, ami szerinted szép. Talán az állat szépsége és állandó közelsége megtanít arra, hogy ne félj tőlük. És ha most van egy kutyád, lehet, egy év múlva már egy tengerimalacot is elviselsz magad mellett, aztán már egy patkányt is... Szóval szerintem szép lassan, fokozatosan. A legszimpatikusabb állatal kezdve.

2010. dec. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

szia,

mi lenne ha először kölyök macskát vagy kutyát simogatnál?

ők sokkal játékosabbak,és ha úgy is csak arra gondolsz hogy megharapnak megkarmolnak,akkor ha egy kölyök teszik akkor látod majd hogy nem fáj,és nem azért csinálja mert bántani akar.

gondolom ha állatot tartotok majd kölyköt vesztek.meglátod majd,egy idő után látod rajta a megbánást hogy játék közben odakapott/megkarmolt,és bocsánat kérés is észreveszed majd rajta.

szerintem próbálkozz először kölyköknél.bocsi csak belemerültem kicsit:)

2010. dec. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Imádom az állatokat, de bizonyos helyzetektől én is tartok. Szerintem azzal nincs gond, hogy félsz, hogy megharap a rágcsáló, vagy megkarmol egy macska... stb. Hidd el több lesz az örömöd bennük, mint a negatívum!

Persze a saját kutyámtól nem félek, de vannak, amelyektől igen. A rágcsálóktól én is félek, hogy megharap, ettől függetlenül voltak hörcsögeim. Macska is karmolászott már meg, de még mindig szeretem őket.

Ezeket csak azért írtam le, hogy nem vagy egyedül, és ha megbarátkozol vmelyikkel, akkor eszedbe sem fog jutni a rossz érzés.

2010. dec. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 gratis30 ***** válasza:
100%
Eléggé kétoldalú a dolog, mert azt is írtad, hogy utálod az állatokat. Ha így van akkor nem javaslok állatot a környezetedbe, mert szerencsétlennek többet ártanál, mint használsz. Ha szereted csak félsz tőlük más a felállás. Javaslom, hogy menjetek el a pároddal menhelyekre ahol közelebb tudsz kerülni az állatokhoz. Ismerősöknél is kezdj el haverkodni velük. Persze ne mindjárt bernát hegyivel kezdjed. Egy kutya igazi hű társ aki meghálálja a gondoskodást a szeretetével. Csakis kölyökkutyával kezdj aki melletted nől fel és minden pillanatban ott tudsz lenni, mint egy babával. Nálunk a párom nagyon félt a rágcsálóktól meg a tacsinál nagyobb testű kutyáktól. Elmentem vele egy állatkereskedésbe és 2 darab deguval mentünk haza, mert annyira megtetszett neki. 2 hónap múlva megérkezett a 3. degu is és azóta imádja őket, takarítja, kiveszi a ketrecből és játszik velük. A másik sikerélmény, hogy büszkélkedhetünk egy 5 hónapos német juhásszal is aki 8 hetesen került hozzánk és jelenleg veri a 25 kilót és nem hiszem, hogy kistermetű lesz. Reggel felkelés, mosakodás, öltözés és irány ki a kutyához etetni, játszani vele és szeretgetni. Próbálj meg barátként tekinteni az állatokra, nézz a szemükben és lássad meg a szemük sarkában csillogó szeretetet. Amelyik állattal foglalkoznak, tanítják és szeretik az sosem bántja a gondoskodó kezet! Remélem hamarosan az állatartók és állatbarátok táborában üdvözölhetlek!
2010. dec. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem eleinte próbálkozz egy ilyennel:)

[link]

2010. dec. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Kezdésnek tartsatok olyan állatot, amit gondozni kell, de nem kell hozzáérni, nem tudnak sérülést okozni. Pl. halakat.

Aztán ha már erősebbenk érzed magad, akkor lépjetek tovább, modjuk egy madárka tartásával.


A szomszédunk ezt csinálta és a kisfiánál bevállt. Most labradorjuk van, és a gyerek sétáltatja. :)

2010. dec. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Addig félünk valamitől, amíg nem ismerjük. Valószínű, hogy gyerekkorodban sok olyan információt kaptál, aminek köszönhetően ilyen érzések alakultak ki benned. Pedig, ha tudnád, hogy milyen élményekről maradsz le ez miatt. Az állatnál nincs megértőbb és kedvesebb lény. Megérez mindent. Ha szereted azt is és még több szeretettel viszonozza. Ha bánatod van, azt is megérzi és próbál megvigasztalni. Ez inkább az emlős állatokra jellemző. A madarak is nagyon kedvesek és szórakoztatóak, ha a szeretettel vagy irántuk.
2010. dec. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

jaj de kis édes a kutyus amit linkeltél:)))

igy van kezdjetek pici kölyökkutyussal amit aranyosnak találsz:)olyan édesek és ha veled nő fel akkor a szívedhez fog nőni hidd el

én pl utálom a macskákat...nagyon sokszor karmolt már meg...de 7végén barátomnál voltam, nekik van bent a házban 1 macska...picit megsimogattam, de már készültem, h mikor kell elrántani a kezem, h ne karmoljon ha felkel.

felkelt, már rántottam is a kezem...erre a macska csak rámnézett és hanyadtvágta magát és dorombolt:D

2010. dec. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 feketelovas válasza:
Ha utálod őket, akkor jobb, ha nem tartasz állatot. De ha a párod kedvéért mégis beleegyezel, akkor tanulmányozd a kiválasztott állatfaj etológiáját. Ha tudod, mit miért csinál, talán nem fogsz tőle annyira félni. És kis testű állattal kezdjetek, nem kell mindjárt tibeti masztiffot tartani.
2010. dec. 30. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!