Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mennyi pénzt keresnek az...

Mennyi pénzt keresnek az állatvédők/állatgondozók? Én azt gondoltam hogy én is ilyen állatvédő meg gondozó szeretnék lenni, mellékállásként csinálnám. Hol lenne ilyen hely Budapest 22. kerületben? 17/l

Figyelt kérdés
2011. jan. 1. 12:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Állatvédők semmit,társadalmi munkában csinálják.

Állatgondozók minimálbér körül,és sok helyen be se jelentenek.

2011. jan. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én dolgoztam lovardában, leírom, hogy fogalamd legyen róla mit jelent a gondozás:

Reggel 6ra kell menni melózni, kajáltatás 1 óra, itatás fél óra. Trágyázás, almozás 4 óra, közben lovak jártatása, legelőre hordása, délben kajáltatás, közben persze itatás, majd istálló felseprése, egyéb javítási munkák, lovak idomítása, esti kajáltatás. Összesen napi 12-14 óra meló, miközben max kajálni ülsz le pár 10 percre.


Szóval annak, aki ezt pénzért akarja csinálni esélye nincs életben maradni ebben a szakmában. Mert nehogy azt hidd, hogy te pár órácskát takarítasz, aztán majd simogatod az aranyos állatokat. Ez csúnya tévhit, munka állandóan van, ha lógsz, azt pedig az állat szívja meg.

Mindezt minimálbérért, gyakran feketén.

2011. jan. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az állatvédők leginkább költenek az állatvédelemre és nem keresnek rajta...


Az állatgondozók szerintem valahol minimálbér és 100 ezer között, de az a szó szoros értelemben vett piszkos munka, ürülékben, bűzben... Egy ismerősöm volt az állatkertben állatgondozó, azt mondta, hogy hiába a zuhanyzás, parfüm, dezodor ruhacsere meló után, látta, hogy a metrón elhúzódnak tőle az emberek.


Ilyesmit szerelemből és elhivatottságból lehet csinálni, pénzért semmiképpen.

2011. jan. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az állatvédő nem pénzt keres, hanem pénzt ad különféle szervezeteknek, vagy pl menhelyeken segít a kutyák sétáltatásában, szocializálásában, kennelek tisztításában.

Az állatgondozó teljeskörű állás, ott egész nap talpon kell lenni, és mint előttem írták nem egy virágillatú meló, ráadásul elég kemény. Azt hiszem talán az állatkertbe lehet menni ilyen kisegítőnek, de azt se pénzért, hanem hogy közel legyél az állatokhoz, mert érdekelnek, persze ált. az ilyen meló egész napos sz*r lapátolást jelent, illetve ha szerencséd van akkor párszor engedik, hogy etess.


22.ker... talán egy lovardába mehetnél lovásznak, de ott sem igazán szeretnek fizetni, inkább lovaglásért cserébe mennek az ilyen dolgok, meg most már ez is végzettséghez köthető (lóápoló-gondozó).

2011. jan. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat



és ha csak úgy szomszédok kutyáját megsétáltatni?

ezzel mennyit lehetne keresni??

ki csinált már ilyet?

2011. jan. 2. 14:01
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez attól függ. Mondjuk érdemes lakótelepeken vagy nyugdíjasoknál próbálkozni, hogy elviszed futni a kutyáját, alkalmanként 4-500 Ftért. Nem hiszem, hogy olyan nagy lenne rá a kereslet, de egy próbát megér, ha van rá igény talán 2-3 ezret összetudsz szedni egy héten.
2011. jan. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

az jó


köszi a válaszokat

2011. jan. 2. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!