Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha csikó lovat szeretnék...

Ha csikó lovat szeretnék venni, mire kell odafigyelnem?

Figyelt kérdés
Olyan lovat szeretnék, ami még nincs belovagolva. Mire kell különösen odafigyelnem a vásárlásnál?
2011. jan. 5. 16:40
 1/8 A kérdező kommentje:

Róluk mit gondoltok?


[link]


[link]

2011. jan. 5. 16:48
 2/8 anonim ***** válasza:

Mindenképp legyen veled egy ló szakértő, vagy akár egy állatorvos vagy akár mindkettő. Én is vittem magammal állatorvost. Amúgy én nem vagyok kibékülve a csődörökkel. Lány vagy vagy fiú? Ha lány akkor nem nagyon tudsz vele foglalkozni amikor menstruálsz rád ugrik..Nem tudom mikor lehet kiheréltetni de nekem csődör biztos nem kell. Újságba és interneten is olvastam, hogy a csődör lovak 85%-a bolond. De te tudod. Igaz, hogy szebbek mint a kancák de kancák között is vannak gyönyörű lovak.


Mielőtt eldöntöd, hogy meg-e veszed a lovat te is alaposan nézd meg szagoltasd meg magad vele és menj be hozzá. Én is így voltam 3 hónapja mikor vettem a kanca csikóm.Engem megszokott 10 perc alatt mintha egész életében ismert volna! Mikor mentünk érte akkor is nyerített nekem meg futott elém. (=


Állatorvos kell oda vagy olyan aki nagyon jól ért a lovakhoz. Nehogy beteget vegyél. (=


Sok sikert a pacihoz! (=

2011. jan. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) Sokat segítettél. Majd még nézelődöm a kanca csikók között is :)
2011. jan. 5. 16:58
 4/8 anonim ***** válasza:

Attól függ mire szeretnéd, mert pl a belinkelt haflingi csikó arabbal nem fog nagyra nőni, olyan 150cm lesz.

Érdemes már sütött csikót venni, egyrészt meg megspórolod a a költségét, másrészt annak már vannak papírjai, amiket a tenyésztési felügyelőnél egy telefonhívással ellenőrizhetsz.

Mondjuk gondolkodhatsz idősebb nyers csikókban is pl 2-3 évesben. Így nem kell annyit várnod a belovaglással, mert ugye 2 éves koráig nem sok mindent tudsz vele kezdeni, akkor jöhet a futószár és a fokozatos izomerősítés.


Sose menj egyedül, mindig nézd meg a ló papírjait, ha vannak (lóútlevélnek kötelező lennie már minden lóra csikókortól). Nézd meg a tartási körülményeket. Barátkozz kicsit vele, ha már sétáltatják, akkor próbáld meg vezetgetni, simítsd végig, esetleg lehet már a lábát is adja (mi már két hetes korban tanitgattuk ilyesmire a csikóinkat).

Kupeceket kerüld el, és rézbőrűekkel nem üzletelünk!

Csődörcsikót nagyon gondold meg, én inkább már herélten venném meg, vagy előbb utóbb heréltetném, kancával talán kevesebb a probléma.

2011. jan. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hogy érzed mennyire értesz hozzá?Csikóhoz rengeteg tapasztalat kell és akkor már mindegy hogy kanca vagy csődör
2011. jan. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mivel minden fontosat leírtak előttem, csak egy pár dolgot emelnék ki:


"Ha lány akkor nem nagyon tudsz vele foglalkozni amikor menstruálsz rád ugrik.."

Nem igaz, lány vagyok, több évig csödöröztem, bizony menstruáltam is, és egy sem környékezett meg. Nem is hallottam ilyet soha. Oroszlánnál igen..


"Nem tudom mikor lehet kiheréltetni de nekem csődör biztos nem kell."

Választási korban is szoktak herélni, de ménjelleg elérése, megtartása miatt inkább 2-3 éves kor környékén. 6 év fölött már nem ajánlott, de van rá példa - ez enyém is pl.


"Újságba és interneten is olvastam, hogy a csődör lovak 85%-a bolond."

Valóban több a gond velük, több óvatosságot, odafigyelést és tudást igényelnek, de nem lehetetlen velük dolgozni. Egy híres westernlovas mondta (nemtudom ki volt), hogy csődörrel dolgozni semmiség, ha az ember összeakad egy hisztis, sárló kancával.


Én egyébként heréléspárti vagyok, fenének az a sok zugmén...

2011. jan. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezt elbarmoltam, így hülyeség.

Helyesen:

Egy híres westernlovas mondta (nemtudom ki volt), hogy csődörrel dolgozni semmiség, ahhoz képest, ha az ember egy hisztis, sárló kancához hasonlítja.

2011. jan. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Guano Apes ***** válasza:
én csak azt tanácsolom amíg nem tudod h mire kell odafigyelni 1 ló vásárlásánál addig ne is kezd csikóval.
2011. jan. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!