Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Lónak szügyhám martingál vagy...

Lónak szügyhám martingál vagy veiróter?

Figyelt kérdés
Van egy lovam,és amikor terepen megyek vele vagy ugrunk,erőtelljesen dobálja a fejét.Ezt akarom vele leköttetni.próbálkoztam mindennel de semmi.szerintem a bogarak meg az idegesség miatt.(jégsallang nem vált be) veiróterrel szépen ment eddig megpróbáltam,de ugrani még nem.mások azt mondják ez kegyetlen,de ha a martingál nem fogja meg?eddig azt használltam.vagy mindkettő? SOS!
2011. jan. 18. 17:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ahelyett hogy vejróterrel kínzod a lovadat, próbáld megoldani a problémát.

Ha ideges, miért az?

Ha a rovarok zavarják és lekötöd a fejét, azzal se sokat segítesz, mert idegbeteg lesz.

2011. jan. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Milyen zablát használsz? Mert, lehet neki az is probléma. Ha ideges, mitől ideges? Nem engeded menni? Ijesztő neki a környezet? Más alatt is csinálja? Mert lehet, hogy lovashiba.

Én lovagoltam terepen fejdobálós lovat, az ideges volt, mert többen mentünk és nem engedtem, hogy "elszálljon" ügetésben és vágtában.

Szerintem először próbáld megtalálni a fejdobálás okát, és utána kezelni, addig pedig maradj a martingálnál.

2011. jan. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Gondolkozz el rajta hogy mit csinálsz rosszul(zabla,ülés,kéztartás akármi).A veiroter akkor jó ha 100%-ban stabil a kezed egyébként káros, még a gerincében is kárt tehetsz.A martingál sem megoldás ha a lovad csillagvizsgáló módjára közlekedik mert csak egyre jobban ellene feszül.

Legjobb az lenne ha fogadnál egy Jó! edzőt

2011. jan. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én a helyedben nem kínoznám a lovat... Imádom a sok lovakhoz "nem" értő (idézőjelben írtam direkt, mert vlmennyit mégiscsak tudnak róluk, de az minimális) emberkét, akiknek a lovazás annyiban kimerül, h: ha jól oldalba rúgom elindul, ha jobbra húzom a szárat jobbra , ha balra, balra megy, ha pedig megakarok állni jól meghúzom magam felé". Valószínű, hogy ideges, tehát bizalmatlan veled szemben és ezért dobálja a fejét. Az idegesség pedig ezekben az esetekben amit leírtál egyértelmű, hogy miért alakult ki a lóban: azért, mert nem bízik benned. Tudnod kell, h a ló menekülő állat, ezáltal te is csupán egy ragadozó vagy a szemében. Ezt a nézetet kell megváltoztatni, hogy bízzon benned és társává fogadjon. Ez igencsak sok idő, de hidd el, megéri.

Bővebb tanácsadás: parellikepzes@gmail.com

2011. jan. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem kell parelli képzés egy angol stílusban lovagolt ló is lehet kiegyensúlyozott(persze derékfelvételek és lehelet finomságú segítségek)
2011. jan. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem mondta senki, hogy a parelli csak a wescoban alkalmazható. Bármilyen stílusban előnyére válik a lónak és a lovasnak is. Érdemes utánanézni, alkalmazni.

Most a kérdezőnek meg kell találnia a miérteket, utána pedig kezelnie a problémát (és nem elfednie esetleg mindenféle szárakkal).

2011. jan. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kedves lulu01!


Igen, bármilyen stílusban lovagolt ló lehet kiegyensúlyozott! Jól is írtad: LÓ!!! De ha a lovas nem az? Na, akkor mi van? Az általam képviselt képzési módszerben nem csak a lovakat képzem, hanem a lovast is! Ugyanis sokszor a bibi a lovasban van!!! Hiába jó lovas valaki, ha nem próbál meg a ló agyával gondolkodni egy kicsit sem. A ló nem egy tárgy, fölösleges kínozni különféle hülye eszközökkel, amikkel csak még többet ártanak neki.

Megemlíteném, hogy én a lovaimat kötőfékkel lovagolom, terepre is bármikor kimegyek kötőfékkel, nyereg nélkül, és egy akadálypályát is végigcsinálok bármelyik lovammal szintén kötőfékkel.

Mellesleg megjegyzem, hogy egyre több díjlovas, díjugratós személy van, akik használják ezt a módszert, és bizonyítottan jobban teljesítenek a Parelli módszeren átesett lovak versenyeken. Szóval angol stílus, vagy western, vagy akármi a lovas sportokon belül. A Parelli sosem árthat sem a lónak sem a lovasnak!

2011. jan. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Eddig nem csinálta csak azért kérdezem...és nem szerintem nem a bizalmatlansága miatt van ez.amúgy meg az 1.válaszoló kímélhetett volna kössz;)de a többieknek köszönöm! megpróbálom majd jobban hozzászoktatni a környezetéhez...
2011. jan. 19. 17:41
 9/12 anonim ***** válasza:
gyerekek a veihroter egyáltalán nem kínzás -.-" ha jól csinálod, akkor egy menősebb, akaratos lovat leheletnyi segítségekkel tudsz lovagolni. ráadásul a fejét sem dobálja...persze ha megtanulta a "leckét", akkor fölöslegessé válik a segédszár
2011. jan. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
nem kínzás, de ahhoz nagyon stabil kéz kell,tehát nem kezdőknek való.Szerintem csak nagyon problémás lovaknál érdemes használni mert elveszi az előremenési kedvet, mert lefelé hat és könnyű vele szár mögé lovagolni a lovat, ami később inaktív hátsó lábakat eredményez
2011. jan. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!