Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért pont katicabogárnak...

Miért pont katicabogárnak hívják a katicabogarat?

Figyelt kérdés
2009. febr. 3. 13:27
 1/6 anonim válasza:
37%
Jó kérdés. Sajnos a választ nem tudom, csak azt, hogy a katicabogár valójában rovar, mivel a külső szárnya kitines.
2009. febr. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönve a reagálást még bízom abban, hogy választ is fogok kapni a kérdésre.

:-)

2009. febr. 6. 07:52
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
nagyon vicces...
2009. febr. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Bocsi de nem értem; mi a "nagyon vicces"?

:-)

2009. febr. 16. 09:38
 5/6 anonim ***** válasza:
Különböző nyelvjárásokban ilyen neve van, hogy kiskati, bödekati, istenkatikája. Valószínűleg ez a keresztnév illett rá a bogárra.
2009. máj. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szerintem,abból kiindulva, hogy angolul azért"ladybug" mert mikor a földművesek Máriához imádkoztak a termésüket pusztító rovarok miatt, ez a rovar kikelt és villámgyorsan leszámolt a kártevőkkel. Tehát Mária azaz a Lady bogarának nevezték el. Nálunk azért Katica, Katika, Isten katikája mert a Katalin név jelentése: mindig tiszta, nyilazó, biztosan célzó. Szóval bátran következtethetünk arra, hogy ez az elnevezés a rovar hatékony, kártevőkkel kíméletlen életvitelére utal.
2023. jan. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!