Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Állatkertben dolgozni?

Állatkertben dolgozni?

Figyelt kérdés

Ha elvégezném majd a környezetmérnökit BSc-n, lenne esélyem állatkertben, gondozóként dolgozni? Tudom, hogy jobb lenne egy biológia szakot elvégezni, de az nincs a kiszemelt egyetemen, így ez nem fog menni. Ha valaki esetleg tudna nekem mondani Miskolcon olyan BSc/felsőfokú képzést, ami jó lenne az állatkertbe, azt is szívesen venném!:)

Előre is köszönöm!


2011. jan. 24. 20:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ahhoz nem egyetem kell, hanem OKJ-s képzés, mint pl. ez: [link]
2011. jan. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem meg egyetem kell hozzá.

Én pont miskolci vagyok és még sok évvel ezelőtt, mikor még Molnár Attila volt az igazgató, akkor írtam neki legalább 4 önéletrajzot, kedves volt, végül saját kezűleg válaszolt, hogy sajnálja, de ahhoz nem elég az érettségim, hanem el kell végeznem hozzá egy iskolát, ha jól emlékszem pont Szegedet említette, de akkor még nem volt ilyen OKJ-s képzés ha jól tudom, ez nekem is új információ.


Jó lenne, nekem is álmaim munkája volna, de szerintem ez nyugdíjas állás, kevés a hely és ha van üresedés, tuti ismerős kerül be...

2011. jan. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Azon kevés helyre, amire embereket vesznek fel, általában elvárják, hogy szakképzett légy. Ehhez ugye kell egy állatgondozó okj képzés, vagy ami nagyobb tudásszintet képvisel, biológia, állatorvos stb. A környezetmérnök nem igazán foglalkozik gyakorlati állattartással.
2011. jan. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%

Megsúgom, hogy egy környisnek ott esélye sincs. A mi fajtánk a szennyvízkezelést hulladékgazdálkodást és társait tanulja, biosz meg nincs olyan mélységben.

Egy gondozónak tudnia kell a takarmányozási, almolási technikákat, ráadásul pszichésen is ott kell lenni valamilyen szinten.

Esetleg menj el az állatkertbe egy nyilvános etetésre és ott tudsz kérdezni a gondozóktól.

2011. jan. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:) Gondoltam, hogy sajnos nem lesz jó környezetmérnöki diploma hozzá, de reménykedtem.:( Minden esetre megpróbálom elvégezni a környezetmérnökit és majd később keresek egy okj-s képzést, hátha több lehetőség lesz egy pár év múlva, mert szegeden nem igazán akarok tanulni...
2011. jan. 25. 14:20
 6/7 anonim ***** válasza:

Valóban általában az "Állatkerti állatgondozó" képesítést várják el, meg néhány hónap/év gyakorlatot hasonló munkakörben (vagy protekcióval).


De szerintem egy biológus, erdész, agrármérnök is jobb esélyekkel indulna...

2011. jan. 26. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Viszont nem gondozónak elmehetsz vele, csak kérdés, hogy addig jobb lesz e a gazdasági helyzet, és nem lesznek-e befagyasztva.


Én leadtam ilyen helyre az önéletrajzomat, és azt mondták, hogy jó lenne oda ökoturisztikai területre, de az önkormányzat nem enged senkit felvenni.


Kívánom, hogy neked sikerüljön, hogy addigra könnyebb legyen ilyen szakkal munkát találni.


Én 150 helyre adtam be eddig az önéletrajzom, és mindenhonnan elutasítást kaptam.


Álláshirdetés meg alig van. Eddig egy év alatt kb. 15-öt találtam, oda is mind több százan jelentkeztek még.

2011. márc. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!