Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen állatot ajánlotok...

Milyen állatot ajánlotok másfél éves kislány mellé? Kutya, macska kizárva.

Figyelt kérdés
2011. jan. 26. 21:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

csincsilla, papagáj, teknős (akár görög is), hörcsög, degu,

A kedvencem a cukormókus:) de ő elég drága, meg jó nagy ketrec kell neki. haláli édes: [link]

viszont a legtöbb rágcsálóval ellentétbe, ők ragaszkodnak a gazdájukhoz, a zsebükben utaznak:)


22l

2011. jan. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha azért ,hogy a kislány nyúzhassa egyiket sem ajánlom.
2011. jan. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
hát én úgy értelmeztem, hogy nem a kislánynak vennék, hanem a olyan pici gyerek mellé milyen állatot ajánlunk. de bocsi, ha félreértettelek. akkor ennyi erővel tényleg semmilyen állatot:) majd ha nagyobb lesz
2011. jan. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Platypus ***** válasza:
58%
Tengerimalac. Jól bírja, ha nyúzzák és a malac nem szokott harapással reagálni a stresszhelyzetekre, tehát viszonylag biztonságos. Felügyelet nélkül persze nem szabad összeereszteni a gyerekkel. Egy hörcsögben vagy egérben könnyen kárt tehet a gyerek, egy degu vagy egy futóegér túl gyors. A csincsilla nem bírja a gyömöszölést.
2011. jan. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
a gyereknek szeretnénk mert imádja az állatokat, és nem nyúzás céljából. Vadászgörényre gondoltunk..
2011. jan. 26. 21:40
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
De a malacnak sem jó ha gyömöszölik! Ha nagyon megnyomják a hasát belehalhat!!!!! Legalábbis én így tudom.
2011. jan. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

hát igen így már én is azt mondom, hogy ilyen csöpp lánynak még nem szabad. el hiszem, hogy szereti őket nagyon, de ők még nem értik meg, hogy hogyan kell hozzájuk nyúlni.

És hiába lenne felügyelet alatt, ezt sem mondhatod biztosra, mert ezek a picurkák igazi szemfényvesztők, egy pillanat nem figyelsz, főzöl, akármi, teregetsz, és már meg is történik a baj.:S

2011. jan. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg papagájt. A rágcsálók nem valók még neki, illetve nagyon sérülékenyek, nem lehet őket nagyon gyömöszkölni. Az én malackáim főleg fiatal korukban bizony odakaptak, ha nagyon nem tetszett nekik valami... A görény is haraphat, amíg nincs megnevelve, gyerekhez szoktatva.
2011. jan. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Vadászgörényt nem ajánlom... nemhogy úgymond gyereknek, de még állattartás terén tapasztalatlan felnőttnek sem. Nem éppen egyszerűen tartható/nevelhető állat. Alapjáraton harap, amiről a gazdának kell leszoktatni, ez igencsak időigényes és sok türelmet igénylő feladat.

Talán tényleg a tengerimalac lenne a megfelelő. Aranyosak, viszonylag jól bírják a gyömöszölést (persze ésszerű kereteken belül), nem is túl bonyolult a tartása.

Itt utánaolvashatsz: [link]

2011. jan. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

én nyolc éves kor alatt semmiképp nem adnék neki állatot.

főleg nem vadászgörényt.

1.5 éves a gyerek, egy negatív tapasztalat na adj isten megharapja. utána már nem kell majd neki és félni fog tőle.

Mit csinálsz akkor szerencsétlen állattal? útjának engeded?

2011. jan. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!