Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Veletek volt már ilyen?...

Veletek volt már ilyen? Állatbarát vagyok amúgy.

Figyelt kérdés
De ma több ember kikészített és szét is fagytam. Leszállva a buszról a téren odafutott hozzám egy kisebb puli és el kezdett ugatni, a lábamtól 2 centire csattogtatta a fogait. A gazdája messziről ordított rá, de semmi. Mentem volna tovább, de nem tudtam, mert folyton elém állt, aztán csak sikerült elindulnom, persze még egy darabig továbbra is 2 centiről ugatott rám, csak már a hátam mögött, aztán leszakadt. De annyira elegem volt már, hogy legszívesebben belerúgtam volna, különben sem bírom az idegbeteg, feleslegesen ugató kutyákat, akik nincsenek megnevelve. Veletek volt már ilyen, hogy hiába vagy türelmes meg állatszerető (és nem úgy vagyok állatbarát, hogy szétnyalom őket, de nem is úgy, hogy csak legyen és nem törődök velük), ennek ellenére mégis olyat tennél egy adott percben, amit amúgy elítélsz?
2011. jan. 27. 13:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
igen volt már, de legszívesebben akkor is a gazdáját rugdosnám meg, amiért nem nevelte meg, bár ha a testi épségem forog kockán, nem sajnálnám a kutyát se... Pedig roppant állatbarát vagyok!
2011. jan. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Itt a legdurvább hogy egy kutyát közterületen tilos póráz nélkül sétáltatni. akár rendört is hívhattál volna.


Falun élek van egy öreg nö akinek egy németjuházsa van. a nö elektromos tolókocsival sétáltatja minden nap elengedve. DE van rajta szájkosár. A gyerekeket sem féltem töle, jön megszagol megy tovább. Elsö alkalommal sem féltem töle.

2011. jan. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Igen,volt már ilyen.

Nálunk van egy testvérpár,mindennap póráz nélkül sétáltatják a labradorjukat,de a kutya nem csinál semmi rosszat,még oda sem megy más emberekhez.Szerintem nem lenne baj,ha valaki póráz nélkül sétáltatná a kutyáját,ha a kutya meg lenne nevelve.

2011. jan. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Volt ilyen, sőt van is. Úgy érzem a szomszéd kutyáját le tudnám lőni, mert egész álló nap ugat, be nem áll a pofája...
2011. jan. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Ez egy tér volt, középen elkerített játszótérrel és minden itt élő idehozza futtatni a kutyáját, ezzel amúgy nincs gond (bár utálom a kutyasz@rokat kerülgetni), és nem zavar, ha mellettem futkosnak a kutyák, vagy odajön valamelyik megszagolni a kezem. Amúgy a puli eleve ilyen idegbajos természetű, nem?

A vicc az volt, hogy a boltból kilépve megint rögtön odafutott hozzám és ugyanígy acsarkodott. Akkor már nevettem és nagy ívben kikerültem.

2011. jan. 27. 13:38
 6/15 anonim ***** válasza:
Engem puli harapott meg gyerekkoromban, azóta félek tőlük (meg ált. a kutyáktól), tehát, lemerevedtem volna, és pánik közeli állapotba kerültem volna.
2011. jan. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Kutyákat csak kijelölt kutyafuttató területen lehet futtatni. Azt mondjuk csak halkan jegyzem meg, hogy én is el szoktam engedni a kutyát a füvesen, de ő nem bánt soha senkit, és valahogy le kell vezetnie a panelban felhalmozódott energiáit. Az enyém nagyon szeret ugatni, sokan félnek tőle, pedig tényleg nem bánt, és visszajön, ha hívom. A puli pedig terelői mivoltja miatt imád ugatni és csipkedni, ez a természete. Én ilyenkor megvárnám a gazdát és visszaadnám neki a kutyust, megjegyezve, hogy vigyázzon rá jobban. Engem nem igazán idegesít, ha kapkod egy kutya, de azért jobb, ha csendes, visszahúzódó. Nem is vagyok kifejezetten ideges típus. Remélem, hogy egy ilyen kirohanásod nem fog cselekedetekbe torkollni.
2011. jan. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Engem meg egy egész utcán keresztül követett egy puli :P

Ugrált tiszta sár a nadrágom is :S

Rászóltam, elcsalogattam másfelé de semmi.

Hát egy kicsit megbillentettem a lábammal, arrébb löktem. Nem fájt neki, de már majdnem, megütöttem. Én is állatbarát vagyok, de mikor mindennap másik kutya akaszkodik rám az elég idegesítő. Nem bántom őket, csak a lábammal arrébb teszem a kutyát.

2011. jan. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Fordult már elő, bár persze nem volt belőle baj, és nem a kutyára haragudtam.

Pl. a régi sulim felé mikor mentem reggel, egy öregasszony sétáltatta a kuytáját, szegény kutya idegbeteg, lánc a nyakába nyakörv helyett, a nő idegbeteg, üvölt vele, stb, a kutya megugatott, kicsit meg is ilyedtem, nem volt valami szelíd kis lény, de inkább a gazdájára haragszom.

A másik, hogy bár nem bántott a kutya, de mikor mentem ki egy bizonyos tanyára lovagolni, ugye hát valahogy oda kell menni, nem az elkerülőn megyek, hanem utcákban, ott meg perzse kertesház+kutya a képlet, és a nagymamámmal éppen nagyban tekerünk ki, kicsit lefagytam, mikor megláttam, hogy kerítés nincs, farkaskutya áll, néz, és egy tíz centis lánc lóg a nyakában, kb mintha ott el lenne vágva, vagy el lenne szakítva, hát had ne mondjam hogy tekertem mint egy idióta, pedig a kutya meg sem mozdult...

Egyébként van olyan ismerősöm, aki a labradorját vagy golden retijét nem tudom pontosan, de póráz nélkül sétáltatja, vagyis nem sétáltatja, hanem megy vele a kutya mindenhová, de nagyon jól nevelt, szóra ül, fekszik, a családjukban van kisebb gyerek, azok mindig nyúzzák, de a kutya meg van tanítva, hogy még morogni sem szabad, nem is szokott, ugatni sem, csak ha mondják neki hogy "HANGOT" és egy bizonyos kézjelet mutatnak, a macskákat az utcán kergeti, de itt az én macskámat is megtanították neki, hogy hagyja békén, és ha a macskát pl viszem felé, ő megy el, és ugat, és hátrál folyamatosan, mert tudja, hogy nem szabad bántsa, és még gyanúba sem szeretne keveredni:D Szóval nyilván gazdafüggő, magától egyik kutya sem lesz hülye..

2011. jan. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Szerintem minden kutyának van egy alaptermészete, de az tény, hogy amilyen a gazda, olyan a kutya is valahol.. Lehet, hogy ennek a pulinak se volt semmi baja, csak ilyen, bár a gazdájára akkor se hallgatott (aki amúgy normálisnak tűnt).

Amúgy ezt nem nevezném kirohanásnak... még csak nem is káromkodtam, csak sóhajtoztam, hogy b@szki, még ez is. Meg bámultam rá, hogy most mit akar, és elenged-e végre?

Amúgy fel tudok dühödni emberen is, és ott is van, hogy legszívesebben taknyán tenyerelném, de van önkontrollom, nem vagyok egy verekedős lány..:)

2011. jan. 28. 11:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!