Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet fellépni az...

Hogyan lehet fellépni az állatkísérletek ellen? Mert attól, hogy nem veszem a termékeit, mások megveszik, tehát ezzel semmit nem segítek.

Figyelt kérdés
2011. jan. 29. 00:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Akkor, ha esetleg szükséged lesz rá ne használd majd azt a rengeteg nagyon hatékony humán gyógyszerterméket, amit az állatkísérletek következtében tudtak előállítani.
2011. jan. 29. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Platypus ***** válasza:
75%

Amire te gondolsz, azok nem kísérletek, hanem tesztek. A tesztek ellen a legtöbbet úgy tehetsz, ha nem vásárolsz ilyen terméket, és a nyitottabb ismerőseidnek is elmeséled, mit is tesznek ezekkel az állatokkal.


A kísérletek sem éppen állatbarát dolgok, de ésszerű mértékben és a szabályokat követő módon szükségesek a tudomány fejlődéséhez. Állatkísérletek nélkül nem lenne gyógyszer, nem ismernénk a betegségek működését, nem tudna megműteni az orvos.

2011. jan. 29. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
76%

Az állatkísérlet érted van, és a legnagyobb állatbarát is használja eredményeit. Ugyanis pl az állatorvos nem a kisujjából szopta ki azt a tudást, amivel gyógyítja a kedvenced. Amikor elmész orvoshoz, nemcsak a gyógyszer, de anatómiai ismeretienk egy része is állatkisérletből származik, stb. Ezek után tegyük fel a kérdést, milyen jogon is kritizálunk valamit, mikor használjuk az előnyeit?! Először saját önellentmondásunkat oldjuk fel, mielőtt megváltjuk a világot... Kapcsolódván a te problémádhoz, ha mindenki csak ennyit tenne, már jobb lenne a világ.


Ha meg végképp tenni akarsz ellene, akkor menj tudósnak, és fejlessz ki alternatív technikákat.

2011. jan. 29. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Én nem a gyógyszerekről beszélek, hanem pl. arról, hogy a húszezredik kozmetikai kencét is rajtuk tesztelik. De tudjátok mit? Inkább belinkelek egy eléggé megrázó videót.

[link]

2011. jan. 29. 01:23
 5/19 anonim válasza:
A videón sok állatkínzás volt, nem csak kísérlet, így nem mérvadó. Amúgy szeretném hozzátenni a témához, hogy azok a kutatók, akik majmokkal végeznek agykísérleteket, azok sokszor saját magukkal is megcsinálják ugyan azokat a dolgokat, nem bánnak egyáltalán embertelenül az állatokkal. A saját agyukba is néha bevezetnek érzékelőket.
2011. jan. 29. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Szerintem te túl sok sci fi-t nézel...De ezzel arra akartam célozni, hogy csak egy humbug, az, hogy az álltakísérletek célja a tudomány fejlődése stb, ez csak egy agymosás! Aránytalanul kevés az ilyen célú állatkísérlet és azok szükségesek. A kozmetikumok vizsgálatának meg egyéb módjai is lennének. És ezeket az állatokat biztosan emberséges körülmények között tartják...jó vicc.
2011. jan. 29. 02:07
 7/19 anonim ***** válasza:
32%

sztem jelentkezz te kísérleti alanynak és akkor kiválthatsz egy állatot.


mégis, mit gondolsz, miért az állatokon próbálják ki ezeket?


jobb lenne, ha szegény, harmadik ország béli gyerekeken kísérleteznének?

2011. jan. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudom mivel szolgálja az emberiség érdekeit, az a kísérlet, amiben azt "tesztelik", hogy egy elefántra hogyan hat az LSD, vagy egy kutya tudna-e két fejjel élni.
2011. jan. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
50%
Hát nekem ott lekapcsolta a biztositékot amikor lefogták azt a kicsi majmot..
2011. jan. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
64%
Soha az életemben nem akarok több ilyet látni. És ilyenekről tudomást venni.
2011. jan. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!