Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Patkány irtáshoz érdemes...

Patkány irtáshoz érdemes szakembert hívni?

Figyelt kérdés
Ikerházban lakunk, közös a fal a szomszéddal. Ezt a falat rágták ki a patkányok (ez a garázsban van). Eddig 2-t fogtunk meg ragaccsal, de láttam ma is 1-et. A szomszéd beismerte, hogy van neki dió-alma, és azokat eszik nála, de csak azt dobja el amit már megrágtak. A patkányok egy másik szomszédtól jönnek át hozzánk/az ikerszomszédhoz (most a hóban látszanak a lábnyomok) Próbál meggyőzni minket az egyik ismerős, hogy hívjunk ki profi rágcsálóirtókat. De mivel a többi szomszéd sz*rik rá, gondolom az úgy nem sokat ér ha nálam raknak ki csapdákat. Vagy így is érdemes?
2011. jan. 31. 21:56
 1/5 A kérdező kommentje:

Esetleg ha valaki tudja rá a választ:

-ezek a z irtások mennyibe kerülnek? (csak mert igaz hogy egyedül engem idegesít, de a szomszéd hülyesége miatt nekem kellene fizetnem...)

-hogyan csinálják? Mert van 1 kutyám, aki ahol a patkányt láttam, arrafelé szokott mászkálni...

-esetleg házilag valami jó módszer? A ragacs jó, csak 3-4 nap alatt fogtunk meg 1-et, mire megfogjuk mindet (gondolom nem csak 3 van) újak fognak születni.

2011. jan. 31. 22:00
 2/5 anonim ***** válasza:
Adj a szomszédodnak patkánymérget és tegyen félre egy kevés diót arra szórja a mérget! De a többit tegye el egy hét alatt kipusztulnak azok a kis piszkok!
2011. febr. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A patkányméreg jó, de csak akkor ha mindenhol van és a kutya nem tudja megenni. Am. a profi irtás 100%-ig hatásos és nem túl drága.
2011. febr. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Házi megoldás a patkányirtásra:

Szerezz egy cicát a menhelyről (akár ideiglenesbe is), csak akkor ha kutyának nincs semmi gondja vele.

Mérgekkel vagy csapdával ne kísérletezz,mert a kutyád láthatja kárát.

2011. febr. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Tegnap felnéztünk a garázs tetejére, és ott volt a fészkük azoknak a bestiáknak. Szétszedtük szinte az egész garázst, szinte üres lett teljesen (a tetőnek is csak a váza maradt meg). Annyira befészkeltek, hogy hihetetlen. Tele volt dióval, alma darabokkal, tollakkal, mocsokkal...

Én akkor szerencsére pont nem voltam ott, de az egyik rokon aki éppen szedte szét a cuccokat, észrevette hogy egy hatalmas nagy patkány volt meghúzódva a sarokban. De hirtelen el is tűnt...Azóta nem láttuk...


Kénytelenek voltunk mérget kitenni, mert állítólag azért volt olyan hatalmas nagy, mert vemhes... :@ De amúgy a garázs kulcsra zárható, oda a kutya nem mehet be amúgysem, így meg főleg nem. És a padlás részre raktuk ki, azt nem érheti el. Csak hát nehogy a megmérgezett patkány összetalálkozzon a kutyával, de figyelünk rá....

2011. febr. 3. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!