Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki dolgozott...

Van itt olyan aki dolgozott vágóhídon, vagy valamilyen állattenyésztő telepen, esetleg kísérleti laborban stb, és szívesen mesélne a körülményekről?

Figyelt kérdés

Magyarul szinte semmi fellelhető anyag nincs sem könyvekben, sem az interneten a "haszonállatok" életéről, sorsáról. Németül, angolul rengeteget foglakoznak a témával, de engem most a magyarországi helyzet érdekelne.

Kérlek titeket írjátok le élményeiteket, tapasztalataitokat. Természetesen nem muszáj megnevezni az adott üzemet....


2011. febr. 1. 13:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Egyszer régen, úgy 9 éves koromban voltam egy csibegyárban apámmal. Komárom-Esztergom megyében voltunk, a település nevére már nem emlékszem. Ha jól emlékszem,akkor 5 épület volt ott. Az elsőben voltak a keltetőgépek,a második épületben pedig rengeteg sárga kiscsibe. A 3. épültben már a nagyobb, "vágásra érett" csibék voltak,ezek egy részét áthajtották abba az épületbe,ahová én nem mehettem be. Gondolom ott lehetett a feldolgozó üzem, ahol feldolgozták őket. Emlékszem rá, hogy úgy néztek ki a nők,mint egy műteni készülő orvos. Kórházi mamusz volt a lábukon, maszk a szájuk és az orruk előtt, na meg gumi kesztyű is volt rajtuk és valami fura főzőköpeny szerűség nejlonból. Furcsák voltak nagyon.

Bocsi,ha részletesebb és szaftosabb sztorira vágytál. :)

2011. febr. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem feltétlenül "brutál" dolgokra gondoltam, de bármire amit érdemesnek tartotok elmesélni.
2011. febr. 1. 15:17
 3/8 anonim ***** válasza:

Mi szarvasmarhákat teszésztünk.Húshasznúakat, vagyis nem fejünk, hanem a bíkák mennek vágóba. Van saját legelő, kaszáló és szántó. Magunk termeljük neki a takarmányt. Nyáron reggeltől estig legelnek, este fedett helyen vannak. Télen pedig bent folyik az etetés. A bikaborjak max egy éves korukig maradnak, míg el nem érik a megfelelő vágósúlyt.Az üszőborjukat megtartjuk. A teheneket inszemináljuk válogatott spermával. Állt. limusin, kék belga. A bikák silót kapnak hízlalásra.

Sok infót találhaszt neten, agrárfórumokon.

2011. febr. 3. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia,

én dolgoztam kutatólaborban és gyakran mentünk olyan helyszínre is, ahol olyan állatlétszámmal ment a kísérlet, hogy csak állattelepen lehetett végezni (pl több ezer csirkével). A laborban egérkék és patkányok voltak, vagy kisebb létszámban csirke, sertés, de borjú is. (Volt a labornak állatháza). De semmi szaftossal nem szolgálhatok, normálisan voltak takarmányozva az állatok, mind a telepeken, mind a kutatóban, tisztán voltak tartva, fedett rendes helyen, vágásuk is az EU-s követelmények szerint ment, minél kevesebb szenvedéssel, gyorsan, biztos kézzel. Mivel ezek gyógyszerkísérletek voltak, az állatok nem szenvedtek, nem kaszaboltuk őket, csak vérvételek voltak és manuális vizsgálatok (tapogatás, hallgatózás, súlymérések), volt elég helyük, kajájuk. De annyira még ember nem utált csirkéket, mint én akkor. Büdösek és mindig akkor szarnak egy kiadósat, amikor szép szelíden megfogod őket, és persze mindig rád.

2011. febr. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%

Szia!

4-5 éve voltunk Kiskunmajsán egy csirke tenyészetben (ha lehet így nevezni) Ott is volt 2-3 fedett 'sátor'. Elsőben tojások a másodikban kis csirkék a harmadikban pedig nagyobb +28 napos csirkék voltak. De ott nem vágtak csak eladták a pipiket :)

Én a magam részséről azt sem bírom végig nézni ha valaki megüt egy állatot, nem hogy azt végig nézzem, hogy levágják... :S:S:S:S

Sokszor gondoltam már arra, hogy vegetáriánus leszek, annyira szeretem az állatokat :D XD

2011. febr. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha érdekel az ilyesmi:

[link]

Itt találsz tanulmányokat az állattenyésztő telepek tartástechnológiájáról.

2011. febr. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :-)
2011. febr. 11. 22:03
 8/8 anonim válasza:

Sertés tenyésztő, hízlaló telepen voltam állat gondozó.


Azon a telepen, a disznók jobban éltek, mint némelyik ember otthon a lakásában.

Napi 2x takarítva az ólak, rendszeresen etetve-itatva voltak. Napi min. 1x járatás, kiengedve körbekerített nagyobb nyitott területre, hagy rohangáljanak.


Nagyon jó körülményeik voltak.

2011. febr. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!