Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Küldjetek légyszi olyan oldal...

Küldjetek légyszi olyan oldal (aka) t, ahol le vannak írva azok a dolgok amit egy állatorvosnak feltétlen tudnia kell? A részletesebb infók is jöhetnek.

Figyelt kérdés
2011. febr. 1. 15:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Állatorvosnak tanulsz?

Ha igen akkor GRATULÁLOK hozzá!:)

2011. febr. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát még csak 11 éves vagyok, de nagyon szeretem az állatokat, és mindenképp állatoros szeretnék lenni. :)És úgy gondolom, jó korán elkezdeni az informálódást :)
2011. febr. 1. 15:06
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen nincs. Egy állatorvosnak igen mély biológiai és alkalmodtán kémiaia, fizikai ismeretekkel kell rendelkezni, plusz gyakorlattal. Ez több tízezer oldalnyi anyag, nincs olyan oldal, amin mind megtalálható, főleg mivel ezek jogvédett információk.

Itt van pár könyv, félig meddig legálisan letölthetőek, csakhogy lásd miről szól a dolog (jah, angol tudás alap): [link]

2011. febr. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
16%

Szia!

Nos,én 12 vagyok,énis imádom az állatokat,de valamivel tisztában kell lenned.

Imádod az állatokat,igaz?

És ha egyet elkell majd altatnod? Vagy ha egy a kezeid alatt pusztul el,azt hogy fogod megélni?

Énis állatorvos akartam lenni 6 évesen,de azthiszem,inkább kutyaoktató vagy ilyesmi leszek.:)

Kérlek,ne értsd félre,nem akarom elvenni tőle a kedved,csak sajnos ez sokszor fájdalommal is jár.:S

2011. febr. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Igen, tisztában vagyok ezekkel a dolgokkal, hogy van olyan állat, akit sajnos nem tudok megmenteni. Ezt átérzem, de úgy gondolom, ha megteszek mindent, akkor bele kell törődnöm már utána :S

Ó, kár hogy jogvédett, akkor csak győzzem kivárni. Bioszból és kémiából ötös vagyok :)

2011. febr. 1. 15:15
 6/11 anonim ***** válasza:

Várj....azt mondod 11 éves vagy.

És van biosz és kémia?

Az hogy lehet?

Amikor én 11 voltam akkor ilyen nem volt, csak hetedikbe

2011. febr. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem is csak 7. be!
2011. febr. 2. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Jaj, bocsánat, elírtam, 12 éves vagyok, most töltöm a 13-at május 16-án. :)
2011. febr. 2. 19:01
 9/11 anonim ***** válasza:

na pedig ezt én is átolvastam volna :)

én 15 éves vagyok (idén nyáron 16), szintén állatorvos szeretnék lenni, amióta az eszemet tudom :)

lovagolok, szóval sikerült már néhányszor jelen lennem, amikor a lódoki dolgozik. egyszer az egyik kanca elvágta a lószállítóba menet a lábát, és az orvos kijött és összevarrta. hát nem kis meló volt, mire a ló nyugton maradt, illetve egy ér elszakadt és felcsúszott, azt leszedni is komoly volt...

másszor a kedvenc lovamnak elég súlyos kólikarohama volt, oktatómmal ketten állítottuk talpra, valószínűleg az utolsó pillanatban, mert már csak bámult maga elé, és semmi sem érdekelte...azt hittem hogy megszakad a szívem, de muszáj volt erősnek lennünk, és végül sikerült megmenteni a drágámat :)

az orvos kijött, a ló orrán át beöntött 3 liter olajos folyadékot, és 10 liter infúziót kapott. az infúziós zacsikat pedig én kezeltem, illetve az orros dolognál fogtam a fejét :) nagyon yoo érzés volt, hogy gyakorlatilag megmentettem a kedvencem életét (én vettem észre az első tüneteket is, szerencsére...)


ami a legfontosabb, hogy egy minél jobb gimibe menj továbbtanulni! két nyelvvizsga az alap :)

2011. febr. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A győri Czuczor Gergely Bencés Gimnáziumba megyek. Az jó?
2011. febr. 10. 20:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!