Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A halaknak fáj, ha kIFOGJÁK?

A halaknak fáj, ha kIFOGJÁK?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék egy állat szenvedésében sem asszisztálni, a barátomnak is vissza kell dobnia a halat, ha kifogja, de most az ütött szöget a fejembe, hogy amikor kifogjuk a halat, a horog kilyukasztja a 'szájpadlását', ami biztosan nagyon fáj. Akkor miután visszadobjuk, szenved szerencsétlen állat, nem? Köszi a normális válaszokat!
2011. febr. 6. 19:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nyilván fáj neki, arról már lehetne vitatkozni, hogy mennyire...
2011. febr. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
De mennyire vajon? Mint pl nekünk embereknek fájna, ha kiszúrnák a szájpadlásunkat?
2011. febr. 6. 19:43
 3/20 anonim ***** válasza:
36%
Kicsit jobban fáj, mintha kitépnénk 3 pikkelyt a hátából, de kevésbé fáj, mintha letépnénk a kopoltyúját.
2011. febr. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
67%
Valamennyire fáj, de nem úgy, mint nekünk embereknek. Nincs olyan fejlett idegrendszerük és idegvégződésük sincs túl sok ezen a területen. Miután visszaengeditek a halat, semmi baja nem lesz, tehát szerintem a horgászat ezen ága nem elítélendő.
2011. febr. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
71%

Tudományosan bizonyított, hogy a halak is éreznek fájdalmat, ami hasonló a többi gerinceséhez. De elég, ha beleéled magad a helyükbe, neked hogy esne, ha valaki egy kapmpóval a szádban húzna partra.....fincsi.

Csak mert nem tudnak sikítani, még épp elég jelét adják annak, hogy fáj nekik: vergődnek és levegőért kapkodnak.

Egyébként a visszadobott halak egy része az elszenvedett stressztől, vagy a horog okozta sebek elfertőződése miatt, később elpusztul.

2011. febr. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Egy nagyobb részük pedig a ragadozóktól, környezetszennyezéstől, lehalászástól pusztul el. Ha kíméletesen bánnak egy hallal, hamar visszaeresztik és lefertőtlenítik a sebet (ami tűszúrásnyi és általában vérezni sem vérzik), akkor a hal semmilyen károsodás nem szenved, nem pusztul el. Szerintem ez egy szép hobbi, rengeteg dolgot tanul az ember a vízparton, nem az állatkínzásra megy ki a játék, senki nem ezért csinálja.
2011. febr. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Sztem az jobban fáj neki, h kiveszik a természetes közegéből.

(csökken a nyomás, változik a hőmérséklet, fény erősség/összetétel, nem tud normálisan lélegezni ....)

2011. febr. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
47%
Én úgy hallottam, hogy az egyszer kifogott hal egy-két hétig nem eszik a fájdalom és a hozzá társított rossz élmény miatt.
2011. febr. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
53%
ez hülyeség
2011. febr. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
56%
Na ezért nem horgászom már 20-éves korom óta. A horgászat eredetileg arra kellett, hogy a kifogott halat megegyék, aztán jött a sporthorgász ami meg visszadobja a kifogott halát, ebben mi a jó? Szerintem igenis szenved, és attól, hogy fejletlenebb az idegrendszere csak arra következtetünk, hogy nem fájhat annyira neki, de mi van ha mégis, csak éppen üvölteni nem tud.
2011. febr. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!