Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogy fér (het) az össze...

Hogy fér (het) az össze valakinél hogy egyéniségnek, sőt néha, személyiségnek kezeli az állatott, aztán megcsonkítatja (például kiherélteti)?

Figyelt kérdés
2011. febr. 8. 06:12
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
86%

Úgy, hogy ha kiheréltetni, szerencsétlen kutya/macska nem fog állandóan elszökni bunyózni, vagy ha el nem is szökik, a nemi élet hiányában agresszív lesz. Tudok ilyen kutyát és ők is a világért sem ivartalaníttatnák és nem látják, hogy szenved.

Ha igazán szeretem az állatomat, akkor megteszem, mert újabb kóbor állatokat nem akarok, meg azt sem, hogy megbolonduljon.

2011. febr. 8. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
86%
Hozzáteszem, az ilyen "én akkorsem csonkítom meg a kutyámat/macskámat" emberkék miatt vannak tele a menhelyek...
2011. febr. 8. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
42%
Ellenpélda: Az utcánkban az egyik szomszédéknak herélt kandúruk van, azért heréltették, hogy ne csavarogjon. Ennek ellenére én azt a macskát vagy az utcán látom, vagy a mi udvarunkban. Tehát, csavarog.
2011. febr. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
85%

Jaj... fogadjunk, hogy pasi vagy :P

Az ivartalanítás minden felelősségteljes gazda kutya kötelessége lenne. Ezzel nem fosztod meg a kutyát/macskát semmilyen "örömtől", hiszen ők nem élvezetből párosodnak, csupán ösztönből (és amúgy elég fájdalmas nekik, nem hogy kellemes). Rengeteg bajtól meg lehet őket óvni ezáltal, pl. ivarszervi betegségektől (méhdaganat, hererák stb.), sok esetben csökkenti a kanok dominanciáját, a kandúr macskák nem fognak elcsavarogni és összeveretni magukat és még sorolhatnám. Arról nem is beszélve, hogy az ivartalanított állatok nem fogják már növelni a kóbor kutyák/macskák számát! És nem, nem fognak szenvedni amiatt, hogy ki van szedve a méhük vagy a heréjük, nem lesznek szomorúak, hogy nem szexelhetnek, vagy nem lehet gyerekük. Attól viszont szenvednek, ha mondjuk áttétes emlődaganatuk lesz, ami ivartalanítással megelőzhető lett volna.

Az, ha valaki esztétikai okokból levágatja a kutya fülét vagy farkát, más tészta. Azt én is elítélem.

2011. febr. 8. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
79%

Nekünk fiú és lánykutyánk is van. Sokat gondolkoztunk az ivartalanításon, de a tüzelési időszakban a széttépett drótkerítést, a kerítés alatti alagutakat, az udvaron kószáló idegen kutyákat nem sokáig lehetett bírni.

Volt olyan kan kutya, amelynek én kerestem meg a gazdáját, mert nem akart tőlünk hazamenni.

A saját kerítéssel körülvett udvarunkban nem volt a szuka biztonságban. A csúcs egy 60 kg körüli óriási retriever volt. Na akkor még én is féltem kimenni.

Ivartalanítás óta nyugi van.

A férjem és a két fiam fel volt háborodva, amikor a fiút vittük (vittem) ivartalanítani, hogy hogyan lehetek ilyen szívtelen.

Mondtam, nem szívtelenség, éppen hogy jót akarok.

Elszökött kutyát ugyanis könnyen lelő a vadász és tüzelési időszakban gyakran több napig is csavarognak.

2011. febr. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
89%

Ha a kutyámat nem ivartalanítottuk volna már valószínű nem élne.

Önző vagyok,mi?

2011. febr. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
14%

Az ilyenektől meg nekem áll fel a hátamon a pihe. Létezik fogamzásgátló tabletta, tehát nem kell megtölteni a menhelyeket.

Amúgy nem azért kerülnek olyan sokan menhelyre, mert a gazdi nem műtteti meg őket, hanem azért, mert sokan nem felelős állattartók. Pl. szülinapra ajándékba kapták az állatot valami "baráttól", aztán persze szép csöndben megszabadulnak tőle, hiszen maguktól is szereztek volna, ha kellett volna nekik. A másik meg "jajj de édi ez a picicica" és amikor felnő, akkor már nem olyan "édibédi", de sokat eszik, sokat nyávog, tehát kidobják az utcára.

A macska is élőlény, tehát teljesen normális, természetes ösztön benne a szaporodás. Akinek ez nem tetszik, tartson inkább plüssmackót.

Minden állat akkor érzi jól magát, ha következetesen nevelik. Az állat méltóságát pedig a családban betöltött funkciója, feladata adja: pl. megfogja az egereket vagy védi a házat. Amelyiknek az a "feladata", hogy doromboljon és bújjon, amikor a gazdi a kezébe veszi, annak nincs méltósága, nem tud önállóan dönteni. Az olyan gazdi tartson plüsst. A normális macska akkor bújik, amikor épp olyanja van, máskor meg nem is marad meg a kézben, hanem megy játszani.

Az állat nem ember és nem is szabad úgy kezelni. Ezt az érti igazán, aki igazán ismeri a kutyáját, macskáját.

Emberi gondolkodásra vetítve: A kiherélt állatok elvesztik méltóságukat, többé nem védik úgy a területüket sem, sokan meg is híznak, motiválatlanok, kedvetlenek lesznek, mint a depressziós emberek. Persze, hogy korábban sérültek a csatákban, de akkor volt mért élniük, mert úgy belezúgtak valamelyik nősténybe, hogy ez igenis megérte nekik.

2011. febr. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
94%

A fogamzásgátló tabletta tartós szedésének első következménye a gennyes méhgyulladás, ezt bármelyik orvos megmondja neked, aki nem lopta a diplomáját.

Ha nyomon követsz néhány menhelyet, akkor fel fog tűnni, hogy alomnyi kölyköket raknak dobozban a menhely elé, vagy rosszabb esetben egy zsákban az út szélére.

Ezek nem szülinapi ajándékok...

Az én macskám dorombol bújik, és vadászik. Ne beszélj már itt méltóságról, ez nevetséges:)

Egy ivartalanított kan kutya ugyanúgy védi a területet, gyakorlatilag ugyanúgy viselkedik, csak éppen nem hajtják a szaporodási ösztönök.

Az elhízás sem azért van, mert depressziójában elkezd zabálni. Az elhízás mindig a gazda hibája.

2011. febr. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:

07:45-ös!

Teljes egészében egyetértek veled! Bárcsak minden ember így gondolkodna. Sokat járok ki a menhelyre, de nagyon ritka, hogy ne sírva jöjjek el... Egy párszor megfogadtam hogy nem megyek többet, mert a lelkem nem bírja azt a sok borzalmat de akkor meg lelkiismeret furdalásom van.

Ez egy ördögi kör!

Javaslom az "ellentábornak", hogy látogassanak el egy menhelyre. Szörnyű!

2011. febr. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
88%

Én meg azt nem értem, hogy egy egészségügyi beavatkozást hogy lehet csonkításnak nevezni?

Azt, amit önzőségből és hülyeségből tesznek az emberek, hogy "szebb" legyen a kutya, de semmilyen haszna nincs az esztétikán kívül, azt nevezheted csonkításnak. De ami az állat érdekeit szolgálja, azt nem.

2011. febr. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!