Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi az ivartalanítás pozitív...

Mi az ivartalanítás pozitív és negatív oldala?

Figyelt kérdés
Kéretik nem lehülyézni másokat, engem se, ha eltérne a véleményünk, köszi!
2011. febr. 8. 21:59
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Tengerimalackámat ivartalanitottam,mert igy össze tudom őket tenni,mégsem lesz több kismalac...ez elég nagy előny

hátrány nincs,max az ára,4x annyiba került mint az állat...


macskák vannak még,jó lenne ivartalanitani,de az előző az ivartalanitás után lelépett,kidobott pénz lett

2011. febr. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

kutyánál pl. ha szuka, akkor nem kaphat így méhgyulladást. a mi kutyánk bújósabb lett, és nem is hízott el, pedig legtöbben aztmondják elhíznak.

hátránynak max azt tudom mondani, hogy az altatás lehet rizikós, ha valami szívbetegsége van a kutyának, vagy idős. sajnos csak ennyivel tudok szolgálni, remélem azért valamit segítettem.

2011. febr. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
30%
Hátrány: azért mégiscsak megcsonkítod a szeretett állatod az ivartalanítással. Meg elveszed annak a lehetőségét, hogy esetleg később kölykei lehessenek.
2011. febr. 9. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Bak nyuszit ivartalaníttattunk:

Előny: amit nem ismer az nem fáj, ez a bagzási hajlamra vonatkozik, egyszer akart megdugni egy lufit, na este már állatorvost kerestünk neki, mivel jobb mindent megelőzni mint kezelni ezért nem tudja milyen a szex, és mivel egyedül van, soha nem is fogja megtudni, de nem fogja elvenni az eszét ez az ösztön. Nem elhanyagolható, a betegségek megelőzése sem, mint előny.

Hátrány, begyulladhat, ami persze velünk meg is esett, mivel a gallért féltem levenni, ezért nem tudta kitisztítani a sebét, így még egy hónappal a műtét után is kezelnünk kellett, ki i voltam bukva miatta rendesen, az ára már ezek után nem nem is volt olyan horribilis.

Tehát ivartalaníttatni kell, ha nem vagyunk hivatásos tenyésztők, és a fajta és maga az állat érdekeit nézzük, de ne féltsük túl és vegyük le max. 3nap után a gallért.

2011. febr. 9. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
31%

Elnézést, nem lehülyézés, csak tiszteletteljes kérdés:

"Hátrány: azért mégiscsak megcsonkítod a szeretett állatod az ivartalanítással."


Ha kiveszik a vakbeledet, manduládat, kihúzzák egy fogadat, levesznek egy anyajegyet, azt is csonkításnak nevezed? Ezek mind az egészségedet szolgálják, bajokat előznek meg.


"Meg elveszed annak a lehetőségét, hogy esetleg később kölykei lehessenek."


És? Nincs elég kóborkutya az utcákon, akiknek szintén jár a lehetőség egy normális életre, a feleslegesen megszületett kicsikkel szemben vagy mellett? Gondolod egy hím kutyát érdekel, hogy kölykei lesznek? Meg sem ismeri őket, nem is gondoskodik róluk. Ne viccelj már...

2011. febr. 9. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%

Előnye, hogy elkerülhető egy csomó ivarszervi betegség, viselkedési probléma és persze nem kívánt szaporulat, a kutyák/macskák nem "bolondulnak" meg párzási időszakban. Sokkal nagyobb szenvedés nekik az, ha hajtja őket az ösztön, de nem párosodhatnak, mint az a(z általában) 2 hét, ami a műtéttől a teljes gyógyulásig eltelik.

Az ivartalanítás után nem fog nekik , mivel hogy nem élvezetből párosodnak, és "gyerekek" után se fognak vágyakozni, mert a kölyöknevelés is kizárólag ösztönös dolog náluk. Ezeket a tulajdonságokat/érzéseket, hogy "szegény teljesen ki van borulva, hogy nem szexelhet" vagy "azt szeretné, hogy kölykei legyenek", csak az ember aggatta az állatokra. Ők nem úgy gondolkodnak, mint az emberek, nem tudják eldönteni, hogy akarnak-e kölyköket vagy sem, beléjük az van "kódolva", hogy muszáj, ezt diktálja a fajfenntartás.

Hátrányai az esetlegesen altatásnál előforduló problémák, főleg a kisebb állatok esetében.

2011. febr. 9. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

szia!


Én ennyiről tudok kutyáknál:

Előny: a nem kívánt szaporulat, verekedések, betegségek megelőzése.

Hátrány: szimmetrikus, hormonhiányos szőrhullás (amit sokan elfelejtenek mostanában leírni a hátrányok közé), túletetés miatti hamarabb bekövetkező hízás, kutyákra való reagálás megváltozása

2011. febr. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
91%

"szimmetrikus, hormonhiányos szőrhullás (amit sokan elfelejtenek mostanában leírni a hátrányok közé"

Nálunk még soha nem fordult elő ilyesmi, pedig minden macskánk (4) és kutyánk (2)ivartalanítva lett. Azért volt rá szükség, mert kertes házban élünk, és ha tüzelnek az állatok akkor nem igen lehet őket visszatartani. A macskákat abszolút nem, a kutyához meg volt, hogy úgy ment be a kan, hogy alul ásott egy lyukat a kerítésen...


"túletetés miatti hamarabb bekövetkező hízás"

Az pedig csak a gazdán múlik. Következetesnek kell lenni.


Attól függetlenül, hogy kicsit lelkiismeret furdalásunk van az ivartalanítás miatt, én csak előnyét láttam eddig. Szegény állatok nem tudnak védekezni, így nekünk kell megoldanunk a dolgot, ha már megszelidítettük őket, ez is a mi felelősségünk.

2011. febr. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!