Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Észrevettétek már ezt? (pókokk...

Észrevettétek már ezt? (pókokkal kapcsolatos) Miért van?

Figyelt kérdés
Ha fogsz egy pókot és egy edénybe rakod, amiben tiszta víz van, akkor a víz felszínén tud maradni, de ha csak egy csepp szappant (mondjuk 250ml vízhez kb annyi) raksz bele, akkor rögtön összegömbölyödik a pók, nem áll fel és megdöglik pár órán belül. Mindegy, hogy mennyire sekély a víz, még ha annyira sekély is, hogy simán fel tudna benne állni (1-2mm), de nem áll fel, hanem összegömbölyödik. És később sem mászik ki, hanem csak úgy meghal. Vagy inkább megfullad?????
2011. febr. 13. 13:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, nem szoktam szekálni a pókokat...
2011. febr. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
100%
Mert megváltózik a víz lúgossága és más lesz a nyomása.
2011. febr. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
2. válaszolónak: igen, addig én is eljutottam, hogy megváltozik a víz Ph-ja meg a nyomása, de akkor is összegömbölyödik a pók, ha csak 2mm a víz a lábánál... tehát fel tudna állni.....
2011. febr. 13. 13:57
 4/19 A kérdező kommentje:
elsőnek: én nagyon szoktam, mert irtózom tőlük, tehát valami módszert ki kellett találni hogy végezzek velük... nem akarom összenyomni őket, mert egyszer ilyen zöldes folyadék jött ki belőle és az nagyon urdorító volt...... azóta nem nyomagaton össze... amúgy erre is csak véletlenül jöttem rá.... nem vettem észre hogy az edénybe valaki szappant tett és én meg beleengedtem a vizet, hogy megöljem a pókot..... és akkor jöttem rá erre...
2011. febr. 13. 13:59
 5/19 anonim ***** válasza:
38%
Gratulálok, kérdező...
2011. febr. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
69%

Nem tudom, tudod-e kedves kérdező, hogy a pókok hasznos állatok. Az rendben van, hogy nem szereted őket, sokan vannak így, de megölni nem kell őket. Elég csak megfogni őket valamivel, aztán kidobod az ablakon, vagy kiviszed az udvarra. Elég gyerekes és gáz, hogy pókokat kínzól.

És hogy a kérdésre is válaszoljak: a pók a felületi feszültség miatt marad fenn a vizen, egy kis szappantól viszont megszűnik a felületi feszültség és a pók elmerül, ezért gömbölyödik össze. Azt pedig ő nem tudja, mennyi víz van alatta, ő sak azt érzékeli, hogy nem marad fenn a vizen és így elpusztul.

2011. febr. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

komolyan nagyon okosak a pókok..... hm........ egyébként meg nem szeretem kivinni őket a kertbe (attól függetlenül, hogy kertesházban lakok), mert általában ha kidobom az ablakon, akkor ott marad és az ablaknál sző hálót. Ha meg nem az ablakon dobom ki, hanem kiviszem, akkor meg a fákat szövi össze és az nagyon csúnya tud lenni, főleg ha süt a nap és látszik, hogy ott a pókháló.... és egyébként is irtózom tőlük....


egyébként miért is lenne hasznos egy házban? összeszövi a bútorokat meg minden. nincs semmiféle lény, szúnyog vagy akármi a házban, mert szúnyoghálósak az ablakok és nagyon ritkán jut csak be egy, amikor az ajtó/garázsajtó nyitva van, amíg kimegyünk. azt az 1-et pedig túléljük.....

2011. febr. 13. 18:11
 8/19 anonim ***** válasza:
Úristen, nehogy azis zavarjon már, hogy szerencsétlenek a szabadban is hálót szőnek! Mégis hol éljenek akkor? A holdon? Ők nem tehetnek róla hogy te irtózol tőlük, csak a kis életük van, nem értem miért kell mindenáron megölni őket csak azért, mert csúnyák. Örülj neki kedves kérdező, hogy te olyan széép vagy, tőled biztosan nem undorodik senki...
2011. febr. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Mit érdekel engem hogy hol élnek, csak a mi kertünkben meg a házunkban ne.......
2011. febr. 13. 19:29
 10/19 anonim ***** válasza:
Igen, én is ezt kérdezném, hogy miért zavar, ha az ablakban vagy a kertben van? Meg méghogy teleszövik a fákat és hogy ez csúnya? Szerintem nincs annál szebb mikor egy párás reggelen megcsillan a napfény a pókhálót borító apró vízcseppeken. Mert az rendben van, hogy a házban nem viseled el őket, de hogy a kertben se... Nem azt mondom, hogy szeresd őket, de légy egy kicsit humánusabb, ne öld meg őket, és egy kicsit tisztelhetnéd is őket, mert régebb óta élnek ezen a bolygón mint az emberek.
2011. febr. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!