Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Él ma még folyami rák Magyaror...

Él ma még folyami rák Magyarországon?

Figyelt kérdés

A kérdés buta, úgyhogy pontosítok kicsit :)

Az köztudott hogy főleg ebből a rákfajtából igen sok volt található a vizeink többségében, viszont ma már kb egy rendes honlapot se találok, hogy infót szerezzek.

Tudom jól hogy van "tilalmi" időszaka és méretkorlátozása a kifogásának, de elég oszú idő az, amíg próbálkozni lehet. Szívesen áldoznék a szabadidőmből erre a tevékenységre, országon belül persze :)

Nem ismertek valami megfelelő folyót, vidéki csatornarendszert, vagy neadjisten' tavat/horgásztavat, ahol fellelhető ez a kis apróság, és nyugodtan vadászható? Nekem sajnos sok ismeretem nincs, hogy manapság hol lehet sikeres a keresés.

Előre is köszönöm a válaszokat.


2011. febr. 16. 17:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
igen,nemrég tanultam bioszból !
2011. febr. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Bodajkon van. A falutáborhoz közeli kis patakban lehet találni őket. Nem túl nagyok, de folyamiak és rákok :)
2011. febr. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Platypus ***** válasza:
100%
A kihalás szélén állnak, ne bántsd őket. Csak tiszta vízben élnek, és ahol megjelenik a tájidegen cifrarák, onnan kipusztulnak egy kórokozó miatt. Ha hajlandó vagy megtanulni, hogyan lehet a két fajt biztonságosan megkülönböztetni, akkor a cifrarákot nyugodtan vadászhatod bármikor.
2011. febr. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Pár éve láttam egy döglöttet a Duna parton.

Olajos sár borította.

Kihalóban lehetnek!!

2011. febr. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Gondoltam, hogy nem véletlen védettek...de nem véletlen lehet őket vadászgatni is egy adott időtartamon belül :)


Viszont a "külföldieket" szívesebben vadásznám, ha tudnám hol kéne őket keresnem :) Ötlet? :P Csak természetvédelmi okokból akarnám megfőzni a jövevényeket :D

2011. febr. 17. 12:09
 6/13 anonim ***** válasza:
Humor kategóriában vagyunk, vagy itt te vagy az állat? :)
2011. febr. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Platypus ***** válasza:

A cifrarákot a folyami rák korábbi élőhelyein találod meg. Tiszta állóvizek, folyóvizek lassú folyású szakaszain érdemes keresni.


[link]

2011. febr. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy egy állat védett, de néha azért "vadászgatható". Inkább a behurcolt fajokra vadászgass, ezzel még hasznosat is teszel a természet szempontjából. [link]
2011. febr. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

"Humor kategóriában vagyunk, vagy itt te vagy az állat? :)"

köszönöm a mélyreható kritikát :D


Egyébk azért mertem zt írni, hogy védett, de van időszak amikor vadászható, mert a MOHOSZ listája szerint van eg időszak-y május-október közötti időszak, amikor békén kell hagyni őket, de egyébk meg megfoghatod...ha megtudod :)

2011. febr. 17. 19:06
 10/13 A kérdező kommentje:
Ja és igen, inkább a bevándorlókra vadászgatok :)
2011. febr. 17. 19:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!