Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Fejős kecske tejét milyen...

Fejős kecske tejét milyen módon tudom elapasztani?

Figyelt kérdés
Tavaly május óta ad tejet folyamatosan. Ezzel nem is lenne baj, de hamarosan több hétre el kell utaznom és senki sem tudja rajtam kívül megfejni.
2011. febr. 19. 22:13
 1/3 anonim válasza:
Hát Pajtikám,szerintem nem fog menni néhány nap alatt az elapasztás.Persze nagymértékben függ attól is,hogy mennyire intenzív a tejtermelés.Ez függ a kecske fajtájától is.Mivel már május óta fejed,nem lehet nagyon intenzív.Egyébként az a megoldás,ha fokozatosan egyre ritkább a fejés és mindig csak egy kicsit kell kifejni,kevesebb vizet adni neki,akár 2-3 naponta és gyengébb takarmánnyal kell etetni.
2011. febr. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Hát az elapasztás nem csak a kecskéknél hanem minden fejős jószágnál úgy működik,hogy hanyagolni kell a fejést, mindig ritkábban kell fejni.Az itatást nem szabad korlátozni mert a szomjazás kihat az egészségére.
2011. febr. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 ekeke ***** válasza:

Én megvenném azt a kecskét, merre laksz?


Ez nemn tréfa, várom emiled.

2011. márc. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!