Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Merre találok ilyenkor nagyobb...

Merre találok ilyenkor nagyobb döglött bogarakat? Valakinek eladó bogárgyűjtemény?

Figyelt kérdés

Desing elemként kellene bogár kitin szárnyfedő, vagy egész bogárpáncél. Ilyenkor lehet valahogy találni elhullott tetemeket? Vagy valaki nem gyűjtött otthon nagy bogarakat, amiket kidobás helyett nekem.....?


ne kretén válaszokat~


2011. febr. 22. 13:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Legalább te nem megölni akarod őket. Ilyenkor szerintem nem nagyon fogsz találni egyébként, inkább talán ősszel, mert akkor a kifejlett rovarok vagy elpusztulnak vagy elbújnak telelni.
2011. febr. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 tetris ***** válasza:
Lákátoséknál, Sztojkáéknál, Rézműveséknél, Oláhéknál csak-csak akad egykét példány még így télvíz idején is.
2011. febr. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Platypus ***** válasza:
Ilyenkor nem találsz a természetben. Keresd meg Papp Tamást az állatkert rovarházában, ő foglalkozik mindenféle egzotikus bogár tenyésztésével. Szerintem hajlandó eladni az elhullottakból. Májusban lehet cserebogárra vadászni, kicsit később rózsabogárra. De természetesen elhullottat nem lehet gyűjteni, ha a természetből akarsz bogarat, neked kell megölnöd. A tenyésztett bogarak viszont természetes haláluk után is felhasználhatóak maradnak. Ha nagyon nem találsz sehol, és szépen mosolyogsz, tudok adni pár rózsabogarat, egy pinceablakból gyűjtötték őket döglött állapotban.
2011. febr. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"De természetesen elhullottat nem lehet gyűjteni, ha a természetből akarsz bogarat, neked kell megölnöd."


Ezt ugye te sem gondoltad komolyan? Miért ne szedhetne össze elhullottakat, amiknek már úgyis mindegy? Inkább az élőket ölje meg? Én azt mondom, inkább halottakat keressen, igaz ehhez kis szerencse sem árt, élőket pedig ne öljön meg, főleg ne ritkább és védett fajokat. Arról nem is beszélve, hogy már csak azért is fölösleges megölni őket, mert megfelelő védelem nélkül a múzeumbogarak hamar tönkreteszik az egész rovargyűjteményt.

2011. febr. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Platypus ***** válasza:
Szép lenne, ha a természetben a bogarak egy helyre járnának megdögleni, és csak úgy össze lehetne szedni őket. Hiába mész ki keresni, teljesen véletlenszerű, hogy találsz-e vagy sem. Ráadásul a döglött bogarakat nagyon hamar eltakarítja az anyatermészet, sokféle kisállat vacsorázik ilyesmit. Az élő bogarak viszont hajlamosak egy helyre gyűlni. Ezért írtam amit írtam, nem az élő bogarak gyilkolászására buzdítok.
2011. febr. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"nem az élő bogarak gyilkolászására buzdítok."

Pedig ha elolvasod az általam kiemelt mondatodat, szerintem ez jön le belőle. Azt pedig aláírom, hogy nehéz elpusztult rovarokat találni, de nem lehetetlen. Én pl. találtam már a belváros közepén gyakorlatilag teljesen ép, elpusztult orrszarvúbogarat. És már a kertben is találtam ezt-azt. Szóval még csak a temészetbe sem kell kimenni, hogy az ember találjon valamit. Persze nyitott szemmel kell járni. És szerencse is kell. A csoportba gyűlt rovarokat megölni meg olyan, mint a sarokbaszorított állatot lelőni: nem éppen fair. Szerintem.

Az egyetlen rovar, amire azt mondom, hogy annyit ölhet meg belőle a kérdező, amennyit csak akar, az a harlekinkatica, egy idegenhonos rovarfaj, mely kiszorítja az őshonos katicáinkat.

2011. febr. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Platypus ***** válasza:

A mondat drasztikusságával azt akartam kifejezni, hogy nem működik a dolog, és ha nem szánja rá magát a bogárgyilkosságra, akkor az életben nem lesz neki a természetből bogara. Ezért nem is érdemes gondolkozni a dolgon. Én is összegyűjtök minden jó állapotú, érdekesebb bogártetemet, és azt kell mondjam, hogy egyáltalán nem működik az, hogy kell egy döglött bogár, megyek keresek egyet. A utak mellett még érdemes próbálkozni, jobb a találati arány, de azok rossz állapotban lesznek.

Ezért érdemes tenyésztőkhöz fordulni, mivel a terráriumban, természetes halállal megdöglött bogarat egyszerűen meg lehet őrizni az utókornak.


A bogarakat én se bántom, egyedül a múzeumbogár és a zsizsik van a halállistámon. Azok is csak lakáson belül.

2011. febr. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Túlságosan negatívan állsz a dologhoz, Platypus. Ráadásul saját magadnak mondasz ellent. Azt írod, hogy lehetetlen elpusztult rovart találni a természetben, majd pedig azt írod, hogy magad is összeszedsz rovartetemeket, akkor hogy van ez? Szerintem egyáltalán nem lehetetlen, mint írtam én magam is találtam már ezt-azt úgy, hogy még csak nem is kerestem. Tenyésztőtől pedig nyugodtan beszerezhet akár élőt is a kérdező, hisz azzal kárt nem tesz a hazai rovarfaunában.
2011. febr. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Platypus ***** válasza:
Ha az ember mászkál, akkor talál ilyesmit véletlenszerűen. Ha van időd egy hétig túrázni az erdőben, akkor biztosan lesz egy marék bogarad. De ha valakinek bogár kell, akkor marhára nem éri meg 15 km-t gyalogolni, hogy legyen egy döglött ganajtúrója. És még az sem garantált. A kérdező nem sokra megy azzal, hogy 10 év alatt összeszedtem vagy 6 szép néhai szarvasbogarat, meg pár marék egyebet. A tenyésztett bogarat még csak meg se kell ölni, azután is megmarad, hogy leélte az életét. A rovartenyésztőknél mindig akad pár szép tetem.
2011. febr. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

a kérdező Zackary válasza:


Mélyen tisztelt Platypus!


Nagyon hálás vagyok a segítségért, azonnal megkeresem az urat!

Kedves természetimádó kommentelő. Édes kedves ahogy a témához állsz, de nem a keleti országokba gyűjtök 3 tonna ínyenc csemegét, csak pár bogarat szeretném megőrizni az utókornak, amik lehet egy pajkos gyerek kínzása által döglenének meg. Ha rá is kényszerülök a gyilkosságra, nem keltek bogár-apokalipszist. Nem is tenném, szeretem őket.

2011. febr. 27. 19:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!