Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit kell tudn a patkánytartásról?

Mit kell tudn a patkánytartásról?

Figyelt kérdés

(Azt tudom, hogy milyen kajákat esznek.)

Hányszor kell etetni egy nap?

Faforgácsot kell alá rakni? vagy újságpapírcsíkok is jók?

a házacskájába lehet ruhát is tenni?

Fürdetni nem kell őket ugye?

Minden tudnivaló érdekel :)


2011. márc. 10. 11:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalatok:


Én faforgácsot használtam. Az újság is megteszi vészmegoldásként, de szerintem hosszútávon nem a legjobb. Raktam rongyot a házikójába és imádta! Egy wc-papír gurigával is el tudnak szórakozni naphosszat.:)

Fürdetni lehet őket, mert alapvetően tudnak és szeretnek is úszni, bár az én patkányom valahogy "víziszonyos" volt. Próbáld ki, de nem szabad erőltetni, ha nem tetszik neki(k).

2011. márc. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, még csak érdeklődök, mert majd szeretnék 1 v 2 kispatkányt ^^

Akkor fürdetni nem muszály igaz?

Várom a további válaszokat, minden infot szívesen fogadok :)

2011. márc. 10. 12:47
 3/4 anonim válasza:
2011. márc. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Leírom a személyes tapasztalataim.


Nekem volt patkányom, egy akváriumban tartottam, aminek rácsos volt a teteje. Itatónak használj önitatót mert szívesen ki borítja a vizet, eledelt úgy adj neki hogy mindig legyen egy kevés a táljában, hogy ha megkívánja tudjon enni (ne vidd túlzásba) táplálékként adj neki néha kis szénát, emésztésének jót tesz. Fontos hogy legyen egy "saját háza" ami védelmet jelent neki és tud benne aludni, ebbe rakhatsz rongyot is. Az újságpapírt nem ajánlom lehet hajlamos hogy megegye, a faforgács a legjobb mivel jó nedv szívó. Takarítást hetente elég egyszer megejteni, friss vizet azért kapjon minden nap. Sokat kell vele foglalkozni, de fürdetni azért nem kell, meg fázhat akár. A betegségekről, ha véres váladék jön ki a szeméből vagy az orrából, a cukorbetegség kezdete, ha sokat tüsszent azt is jelentheti hogy allergiás a forgácsban lévő porra.


Megjegyzésként, a patkány 2 évet él kb (tartástól függően) ugye bár a szívéhez nől az embernek és ha elpusztul csak sajnálod és bánkódsz miatta. Ajánlom a degut barátságosabb és tovább él akár 10-12 évet is. Ha patkány mellett döntesz figyelj a nemükre, ha fiú és lány gyorsan elszaporodik, a két fiú sokat veszekszik, a két lány jól elvan.

2011. márc. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!