Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ellepték a konyhát a bogarak....

Ellepték a konyhát a bogarak. Mit tegyek? Szüleim holnap jönnek haza (3 napot vidéken voltak), ha meglátják MEGÖLNEK! Hogy írtsam ki őket? Ki lehet egyáltalán? MI LESZ MOST?

Figyelt kérdés

Egy bizonyos bogárfajta, nem csótány hál isten. Csak sötétedéskor jönnek elő. Rengetegen vannak, egész piciktől kezdve nagyokig (2-3 cm). Már akkor is voltak mikor szüleim elutaztak, de lényegesen kevesebben.


Nagyon kétségbe vagyok esve.


19/L


2011. márc. 13. 20:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tudni kellene, hogy milyen bogár. De a leírásod alapján csótány lesz az. Sokmindent nem tehetsz, takaríts ki alaposan. Ha már előtte is voltak, akkor nem te tehetsz róla. 3 nap alatt semmi nem szaporodik el, ha előtte nem volt ott nagy számban.
2011. márc. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ja, és később persze rovarirtók. Ha többlakásos házban laktok, akkor minden lakásban és közös helységekben is irtani kell.
2011. márc. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Gyorsan futkároznak. Mert akkor csóti lesz az. Irtása: ahogyan az első írja. Kajákat elpakolni, amit csak lehet.
2011. márc. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem csótány. Ismerem a csótányt, azok ilyen nagyon sötét feketék. Amik vannak, azok nem feketék, inkább olyan világosabb barnák. És igen, NAGYON gyorsan futnak. Nem tudom őket lecsapni. Lehetetlen.


Takarítani?? Be sem merek/tudok menni a konyhába. A fürdőbe is van, de kevesebb.


3 éjszaka alatt nem tudnak elszaporodni?? Viccelsz?

2011. márc. 13. 20:32
 5/11 anonim ***** válasza:
(20.26-ban az első mondat végére kérdőjelet szándékoztam írni, bocs...)
2011. márc. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Van abból több fajta is, sőt szerintem nálunk a világosbarna az elterjedtebb.


[link]


El tud szaporodni, persze. Szerintem az első úgy értette, hogy nem ez alatt a 3 nap alatt fertőződött el tőlük a konyhátok, hanem már előbb is ott voltak. Csapkodni kár, azzal úgyse tudod kiirtani. Most legalább meglesz a szüleidnek az indok a sürgős irtásra, ha eddig nem történt meg. Ne aggódj, nem a te hibád.

2011. márc. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mennyibe kerül ez az irtás?
2011. márc. 13. 21:11
 8/11 anonim ***** válasza:
Társasházaknál általában a közös költségből fizetik, nektek nem kerül külön pénzetekbe. Szóljatok a közös képviselőtöknek, és ő megrendeli. Ha esetleg mégis kell érte fizetni, azt meg tudja mondani.
2011. márc. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Olyan 5-7000 forintból már megvan egy különálló lakás.

Azt, hogy nem tudnak 3 nap alatt elszaporodni, úgy értettem, hogy nem az alatt a 3 nap alatt alakult ki a probléma, amíg a szüleid nem voltak otthon. Ha lerakják a petéket, már bármikor ellephetik a lakást, nem függ a kosztól, tiszta lakásokba is bejutnak és szaporodnak, ha van rá lehetőségük.

A bolti olcsó csótánycsapdák hatástalanok, sőt van, amelyik csalogatja és szaporodásra készteti az állatokat, tehát ha jót akartok, szakszerű segítséget kértek.

2011. márc. 14. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egy barátom kikísérletezte a csótányírtást..Neki a legjobban a piros RAID vált be! Ha van gusztusod hozzá, és otthagyod a döglött csótányokat egy napig, akkor az élők felfalják őket, és így azok is megdöglenek a mérgezett csótányok miatt!

Sok szerencsét!

Ja, és még annyi, hogy az életbe soha nem fogjátok tudni teljesen kiírtani őket, csak lecsökkenteni a létszámukat! Végig kell szigetelni a lakást, leszedni a kábelcsatornákat(az egyik kedvenc helyük)...stb.

A legfontosabb, hogy mindig tartsátok tisztán a lakást.

Egy kis érdekesség: a haversrác beledobta tömény hipóba a csótányokat, 1 napig voltak benne, és csak annyi bajuk lett, hogy kifehéredtek....ennyit ezekről a szemetekről...:)

Még egy érdekesség: ahol hangya van, ott nincs csótány!:)

2011. márc. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!