Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az állatok is képesek unatkozn...

Az állatok is képesek unatkozni, vagy ez csak az embereknél van?

Figyelt kérdés
2011. márc. 16. 13:52
 1/7 anonim válasza:
Képesek ők is. Ha bezársz egy macskát egy szobába élelemmel,de úgy,hogy ő a kerthez szokott,akkor evlágyódik tehát unatkozik!
2011. márc. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azok, akiket az ember társállatnak tart, igen. A vadállatok sosem unatkoznak, csak azok a fajok, akik velünk együtt élnek.
2011. márc. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi,erre nem is gondoltam!
2011. márc. 16. 14:37
 4/7 anonim ***** válasza:

Nemcsak a társállatok, hanem bármilyen magasabb rendű értelemmel bíró állat képes unatkozni, ha nem élhet a természetes élőhelyén, vagy nincs ahhoz közeli állapot és többféle tevékenységi lehetőség biztosítva számára.

Az ingerszegény, beszűkült életkörülmények közt tartott állatok nem csak unatkoznak, de pszichés betegségek is kialakulhatnak náluk.

Például törvényben kéne tiltani, hogy egyesek egész nap láncon tartsák a kutyát, vagy egy kicsi, üres, kennelnek hívott ketrecben - ez ugyanis állatkínzás. Az ilyen kutyáknál nem ritka az agresszió, a depresszió, a kényszerbetegségek stb. (pl. kényszeres mozgás, öncsonkítás, emészthetetlen dolgok evése - pica, ürülék evése - koprofágia stb.).

2011. márc. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor végülis az állatkert állatkínzás?
2011. márc. 16. 19:05
 6/7 anonim ***** válasza:
Jobb állatkertekben ma már tágas helyük van az állatoknak, mindenféle érdekes tárggyal berendezve, és csinálnak nekik elfoglaltságot. Amíg nem ilyenekben tartották őket, az szerintem állatkínzás volt.
2011. márc. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem még mindig határeset az állatkert. Utoljára kb. 15 éve tettem be a lábam, amikor azt láttam, hogy a jeges medve teljesen neurotikusan lépeget előre ötöt hátra ötöt. Néztem egy fél órát, végig ezt csinálta. Azóta nem megyek ilyen helyre és a cirkuszt is régóta kerülöm.
2011. márc. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!