Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az állatkísé...

Mi a véleményetek az állatkísérletezésről?

Figyelt kérdés

Nem feltétlen a patkányokra/egerekre gondolok, hanem majmokra is. Vmennyire szükség van rá, a mi érdekünkben (gyógyszerek, rúzsok stb), de mit gondoltok róla, szerintetek lehetne vmi más móddal helyettesíteni? Esetleg tudtok vmilyen oldalt ami ezzel foglalkozik?

(Kiselőadást kell tartanom belőle, de főként a véleményetek érdekel az oldal nem olyan fontos! )


2011. márc. 16. 21:18
1 2
 1/11 Just A. Guy válasza:
87%

Szerintem köcsögség a tehetetlen állatokon próbálkozni... bár ha gyógyszereket tesztelnek, akkor azt mondom, hogy elmegy...

de a kozmetikumokat miért kell??? ott is vannak gondolom durva dolgok... de egyszerűen semmi érdemlegeset nem érnek el vele...

2011. márc. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem más megoldásra lenne szükség! Nem lenne szabad egy élőlényt sem kínozni!
2011. márc. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Engem speciel bosszantanak az emberi klónozásnál felmerülő "etikai megfontolások" is, de termeszétesen ha létezik más módszer, nem kéne bántani az állatokat. Lustaságból ártani nekik a legnagyobb bűn.
2011. márc. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szükséges rossz.
2011. márc. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyfelől borzasztóan ellenzem, másfelől ha így jutunk olyan gyógyszerhez, ami megmenti emberek életét, akkor azt mondom, tegyék.

De a kozmetikumok és egyéb tudományos kísérletek dühítenek.

Votaképp a gyógyszeresek is, de pontosan tudom, hogy ha mondjuk nekem lenne leukémiás a gyerekem, engem se érdekelne, ha az összes patkányt kimérgezik a világból, de megmenekül, akit szeretek.

2011. márc. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Amíg nem védett és veszélyeztetett állatokon csínálják és úgy hogy az állat ne szenvedjen a kísérletek és a fogvatartás során, addig nincs gond. Csak sajnos ez elég ritka.
2011. márc. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Rúzst miért lenne ésszerű egy csimpánzon kísérletezni (mert rajtuk szokták), mikor a Loreal feltalálta a mesterséges bőrt, amin bármit negyedannyiból le tudnak tesztelni, mint a rohadt drága állatkísérleteken, aminek nem is egyértelmű az eredménye. Illetve a legtöbb állatkísérletet hadászati célból hajtják végre, ennek sincs semmi értelme (mint ahogy szuper fegyverek gyártásának sem)

Nem használok olyan szereket amiket állatokon teszteltek (nyulam van, és nemrég olvastam, hogy a Lipton is rajtuk kísérletezett), igen nehéz mindent beszerezni, de megoldható.

Elég hogy beírod keresőbe az állatkísérletek szót, aztán elborzadhatsz azon miket dob ki, majd ha letaglózott a dolog, kidobhatod szinte az összes tisztító-, tisztálkodó-, és vegyszereket, és az összes kozmetikumod (én ezt tettem, miután tesómnak megígértem, hogy megírom a beadandóját ebből a témából, a házi feladata soha nem készült el, de megfordult azóta a világ körülöttem)

2011. márc. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 zsuzsabazsa ***** válasza:
71%

A börtönök tele vannak gyilkosokkal, ezeken kéne gyakorolni a kísérleteket.

Ezek úgyis veszélyesek a társadalomra.

2011. márc. 18. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a műbőrön max a rúzs színét tudják kikísérletezni, sajnos az egészségre gyakorolt hatását már nem tudják ezen vizsgálni.

Hadászati célból milyen állatkísérleteket végeznek? Ilyenről még nem is hallottam. De gondolom, nem véletlenül...

A Lipton is mit kísérletezik rajtuk? Hogy milyen hatása van egy csésze elfogyasztott teának, vagy mi? Hihetetlen.

A börtöntöltelékeken való kísérletezés jó ötlet, csak akkor meg jönnének az emberijogi aktivisták, hogy hát ilyet nem lehet...

2011. márc. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Például vegyi fegyvereket próbálnak ki rajtuk, de magyarul tényleg nincs sok adat, de képek vannak.

A Liptonról.

[link]

a kozmetikai márkáknak nem vegyszereket kellene alkalmazniuk, hanem természetes anyagokat, amiknél már nincs szükség állatkísérletekre, egyébként ember kísérletek léteznek, fizetnek azért, hogy kipróbálhassák a terméket, szerintem ez korrekt dolog, hiszen így az illető pénzt kap, de önkéntesen vállalja a lehetséges mellékhatásokat.

2011. márc. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!