Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért félek a pókoktól? Mit...

Miért félek a pókoktól? Mit tehetek ellenük?

Figyelt kérdés
Ma, (kb 15 perce), lazán gépezek, és az ágyamon látom hogy egy egészen marhanagy pók ott mászik. Utálom a pókokat, kb 10 mp-ig csak néztem, aztán elindultam egy füzetésrt, hogy lecsapjam, de nem mertem levenni róla a szemem, mert ha elmászik, akkor nem tudnék egész éjszaka aludni, tudván, hogy bárhol lehet :S. Kb 2 napja, az ablaknál volt egy ugyanilyen, pók. Honnan jönnek? Mit csináljak ellenük? Mivel tudnám megnyugtatni magam? Egyszerűen bele borzongok, ha bele gondolok, hogy éjszaka rámászik a hajamra, vagy az arcomra...:S.
2011. márc. 26. 22:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Győzd le agyban. Ott dől el minden. Hozzáállás kérdése. Itt aztán egy pókcsípésbe se fogsz belehalni, ne aggódj.
2011. márc. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Én is utálom a pókokat, nálunk a fával jönnek be, mert azzal fűtünk, ellene max annyit tudsz tenni hogy mindig lecsapod, amúgy ugyanúgy vagyok mint te:)
2011. márc. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
39%
És van értelme minden nap lecsapni a pókot? Másnap úgyis ott van újra. El kellene fogadni, hogy olyan világban élünk, ahol körbe vesznek minket ezek a kis állatok. Nem akarnak ártani, eszük ágában sincs rád mászni (Mászott már rád csak úgy pók? Rám még soha...), nem tesznek semmi rosszat. Jobb az életed attól, hogy sipákolsz és ütsz? Nem. Csak megnehezíted ezzel a mindennapjaidat, pedig simán elsétálhatnál mellettük. Egy kis energiát kellene fektetni az elfogadásukba, megismerésükbe. Sokkal jobban éreznéd magad, hidd el.
2011. márc. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, akkor még te nem takarítottál otthon:) mert ha nem csapod le úgy beszövik a sarkokat stb. hogy nem győzöl pókhálózni szóval igenis károsak:)
2011. márc. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
62%
ÉN IS KURVÁRA FÉLEK TŐLÜK és rám jön a hisztiroham ha meglátok egyet,elkezdek sírni bepánikolok hozom a legmaróbbhatású fürdőszobai tisztítókat stbstb:SSS félek:SSS lehetne vmi pókelfogó szolgálat:S
2011. márc. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52%

A pókok a tápláléklánc hasznos tagjai. Senkit nem bántanak, ráadásul Magyarországon egyik pókfaj mérge sem veszélyes, és a "csípésük" sem fájdalmas. A pókot soha ne megöld, inkább egy papír zsebkendővel vagy egy pohárral fog be és engedd el a szabadban.

Hogy mit tudsz tenni? Nem ellenük, de ha van pókász ismerősöd, őt megkérheted, hogy kedveltesse meg veled a pókokat. Fontos, hogy elhidd neki, hogy nem fog bántani. Én is markoltam meg már keresztes pókot, mert az illető is megfogta a szemem előtt, bizonyítva, hogy nem bánt. Tényleg nem bánt, a harapása is csak mint egy szúnyogcsípés, ha mégis megijedne. Túl vastag a bőröd ahhoz, hogy átharapja é valós fájdalmat okozzon.

2011. márc. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

én is pánikszerűen félek tőlük... ha meglátok egyet lehet hogy végig sírom a dolgot csikorgatom a fogam de van egy nagy átlátszó dobozom abba szoktam beterelni és kirakni a kertbe

megölni nem tudom mert nagyon állatbarát vagyok akkor sem ha úgy félek tőle mint a haláltól

én próbáltam legyőzni a fúbiát de mindig sírás lett a vége :D most is borzongok úristen

21L

2011. márc. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
58%

22:42

Takarítok otthon, ki is szoktam tenni a szűrüket, de nem ölöm meg. Nem vagyok annyira elvetemült, hogy rovarok közt fetrengek és mindent elborítanak, csak tisztelem őket és elfogadom a jelenlétüket. Van erre a célra pókfogó eszköz ( [link] ), így nem kell hozzányúlni.

Én mondjuk kézzel fogom meg őket, óvatosan, mert egyszerűbb. Nem nyálkásak, nem szőrösek és soha nem csípett meg egy sem.

2011. márc. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
de Murr, ha kaszáspókot - vagyis álkaszáspókot - fogsz ezzel, nem dobja le a lábait?
2011. márc. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, mert ezzel elvileg kíméletesen el lehet csípni. De soha nem próbáltam még, nincs ilyenem.
2011. márc. 27. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!