Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Tengerimalac itatás?

Tengerimalac itatás?

Figyelt kérdés
Úgy látszik, hogy a golyós itató nem működik (vagy csak én látom úgy) és az itatást egy hamutartóval oldottuk meg, mert azt nem tudja felborítani, abból tud inni rendesen, ugye?
2011. ápr. 1. 19:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nekünk 2 tengerimalackánk van már 2 éve. Mikor vettünk őket kaptak ők is itatót, de csak nézték mi a franc az... pár hét múlva kivettük és már nem is használjuk azóta sem. Minden nap 3-szor kapnak friss zöldséget (kígyóuborka, sárgarépa, saláta, alma, fű, nyáron dinnyehéjat) ezekből kellő mennyiségű folyadékhoz jutnak és jóízűen megeszik. Vizet nem kapnak, de egészségesek, gyönyörű csillogó szőrük van, nagy ketrecben sokat játszanak, ugrálnak, kergetik egymást. :)
2011. ápr. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

szia!

nálunk mindig teleszórták forgáccsal az ilyen kis tálkát. amúgy nálunk sem működött rendesen az a golyós itató(pedig sokat próbáltunk már), mert mindig csöpögött és eláztatott mindent. Sokszor kell cserélni a vizet, hogy tiszta legyen mindig, és tudjon rendesen inni. Amúgy a csincsillánk is kicsi és nehéz kerámia tálkából iszik. De ha sok lédús gyümölcsöt kap a coca(meg nyáron sok füvet), akkor talán nem is kell neki víz. :)

ja és még valami eszembe jutott...mi a cicánknak is meg madaraknak is meg csini-csillának is szénsavmentes ásványvizet adunk. egy ismerősünknek mondták az állatkórházban, hogy azt jobb adni nekik, mert a csapvíz az nagyon klóros meg nagyon vízköves, és a háziállatoknál nagyon gyakran problémákat okoz a csapvíz. :)

remélem tudtam kicsit segíteni :)

minden jót!

2011. ápr. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
enyém se iszik:S ki vagyok akadva már, 1 hete van nálam és egy korty nem csúszott le a torkán...tettem fel én is kérdést ezzel kapcsolatban, de megnyugtattak, hogy nem baj ha nem iszik csak legyen víz is azért előtte. Van olyan malac sajnos amelyik nem szereti a vizet...
2011. ápr. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel egy kicsit vitatkoznék. Kell itató a malackának, még akkor is legyen előtte, ha nem használja. Vannak trükkök, amivel meg lehet tanítani inni, pl. a csőrét bekenni uborkával, és kézből közvetlen a szája elé tenni. Nekem van olyan malacom, aki egy éves és csak mostanában kezdett először inni a csőrös itatóból, mert megmutatták neki a többiek. Szóval az is jól működik, ha van barátja, akitől tanulhat.
2011. ápr. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

19.36-os. Én már mindent próbáltam, a kenegetéstől kezdve az itató odatartásáig. Volt hogy 3 órát ültem vele egy helyben csak azért hogy rábírjam hogy igyon...de semmi.

Holnap kap egy barátnőt, hátha megtanítja inni (mert őt tudom hogy szokott inni:))

2011. ápr. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Mi az hogy nem működik?Mozog benne a golyó ide oda?Ha igen akkor működik és jó.Tedd a szájához mutasd meg neki párszor, hogy abba víz van és majd rájön.A hamutálas itatót meg vedd ki.Az önitató nem lehet rossz.
2011. ápr. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen, mozog benne a golyó, de néha megnézem és ha az ujjammal mozgatom tök száraz és nem jön belőle víz, ezért gondoltam, hogy nem jó talán..
2011. ápr. 1. 20:02
 8/13 anonim ***** válasza:
81%
megtöltötted?
2011. ápr. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
ha nem jön belőle könnyen víz, akkor újat kell venni. én is aggódtam, hogy nem isznak, de be kell kenni egy kis uborkával a végét és könnyen rátalálnak!
2011. ápr. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Nálam két éve van a malackám és nem iszik, egy cseppet se. Viszont olyannal kell etetni ami lédús. Ezért szereti annyira a füvet.
2011. máj. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!