Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A zsiráfoknak tényleg 2 agyuk...

A zsiráfoknak tényleg 2 agyuk van?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 1. 21:07
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem mint a csigának, hanem volt egy agyuk a koponyájukban, a medence környékén pedig a központi idegrendszernek egy olyan része, ami a gerincvelő eredetű reflexekért volt felelős. Erre valóban azért volt szükség (ahogy fentebb írták) mert az állat olyan nagy volt, hogy ha pl. egy kistestű emlős elkezdte rágni a dínó lábát, akkor csak fél perc múlva jutott el a fájdalom az agyba, újabb fél perc kellett, mire megérkezik a válasz a lábba (tehát a dínó elrántja a lábát).
2011. ápr. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

utolsóval egyetértek de nem minden dínónak csak a giganagy méretű növényevők(főleg a hosszú nyakuak)pár fajtájánál jellemző. az ok is stimmel. viszont a hátsó nem egyenlő a koponyában található aggyal mivel: 1nem gondolkozik vele

2 csak a reflex szerű mozgásokért/reakciókért felel. a zsiráfokról nem tudom hogy ez igaz e rájuk de a zsiráf lemérve orrától farkáig 7 méter alatti viszont egyes dínók batár nagyra (10+méter) megnőttek szóval nem tudom hogy a zsiráfnál okoz e problémát az idegi ingerületátvitel lassúsága ide érdekeségképpen beszúrom hogy egyes idegmérgek gyorsabban ölnek mint hogy megérezd hogy beléd állt a tüske/karom/nyíl. amúgy zsiráfot nem rágcsálnak kisemlősök bár ez is relatív mert egy háznyi dögnél az oroszlán tényleg kismacskának ha befér.

2011. ápr. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:

nem tom de a polipnak 9 van.

(mindegyik karjához 1 + a központi agya)

2011. ápr. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
100%

Pont nem rég láttam erről egy dokumentum filmet :)

A zsiráfoknak csak 1 agyuk van, viszont az agyuk alatt van egy kis "műszer" ami megakadályozza azt, hogy agyvérzésük legyen. A hosszú nyakuk miatt nagy vérnyomás kell ahhoz, hogy eljusson a vér az agyukba. Amikor lehajtják a fejüket (pl. amikor isznak), akkor viszont komoly gondot okozna ez a vérmennyiség (a gravitáció besegít a szívnek). Az agyuk alatt így kialakult egy csőrendszerből álló szerv, ami a felesleges vérmennyiséget magában tartja. :)

2011. ápr. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
A polipoknak nincs agyuk. Nevezzük nevén a dolgot: Idegdúcaik vannak, vagy esetleg agydúcaik. Kinek, hogy tetszik, de nem agyuk van.
2011. ápr. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
Az embernek is két agya van a gerincvelő, meg az agy.
2011. ápr. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
62%

A válasz megírásának időpontja: tegnap 20:47


ühüüm és te a gerincvelőddel miken szoktál gondolkozni?? :)

2011. ápr. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
51%
Ez hülyeség!Szerintem nincsen,sőt biztos vagyok benne,hogy nincs két agyuk a zsiráfoknak.Ki mondta?
2011. ápr. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Valahol mintha olvastam volna. De szerintem sincs 2 agyuk.Főleg olyan pici fejben :D
2011. ápr. 10. 19:07
 20/21 anonim ***** válasza:

De két agyféltekéjük van, ha erre gondolsz.

Visszatérve a dínós-kétagyas megoldásra: a zsiráfoknak erre nincs szükségük, mert náluk már kialakult a velőshüvelyes axon, ami jóval nagyobb "teljesítményű" mint az őshüllőké volt.

Ne felejtsük el, hogy a zsiráfok is emlősök, tehát bár első ránézésre nagyfokú a különbség ember és zsiráf között, az apró részletek esetében sokszor zavarbaejtő a hasonlóság. Persze ezt sokféleképpen félre lehet értelmezni:D

2011. jún. 21. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!