Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi tehetek? Meglőhetem légpusk...

Mi tehetek? Meglőhetem légpuskával hogy ne jőjjön vissza?

Figyelt kérdés
Egy nagytestű farkaskutya (valószínűleg nem kóbor, hanem környékről valakié) Minden reggel, délután , és este nálunk mulatja az időt, telesz*rja a kertet, próbálja megkefélni az én kutyámat, multkor még a szomszéd kutyának is nekiment, az pedig állatorvosnál kötött ki. Van itthon légpuskánk, lenne jogi következménye ha mondjuk beleeresztenék egyet a farpofájába hogy még csak meg se forduljon a fejében hogy visszajőjjön?
2011. ápr. 6. 08:19
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
57%

Panelos állatvédők, könnyen okoskodtok, nyilván hasonló problémákkal még nem találkoztatok.

Kérdező, első körben próbáld meg vízzel lelocsolni, ha szerencséd van, nem szereti.

2011. ápr. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 Platypus ***** válasza:
100%
Ha a szuka tüzel, akkor csinálhatsz bármit, amíg járni képes, vissza fog menni. A seggbelövéstől legfeljebb rád fog még jobban haragudni. Próbáld meg kiplakátolni pár forgalmasabb helyen, hogy keresed a kutya gazdáját. Valaki fel fogja ismerni. Akkor lehet menni leüvölteni a haját, és rendőrséggel meg sintérrel fenyegetőzni. Ha nem válik be, akkor a sintérnek elvileg be kell fognia, nem mondhatja azt, hogy nincs hely. A kedves gazda meg fizethet a kutyája után, ha vissza akarja kapni.
2011. ápr. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
66%
Nekünk is volt ilyen bajunk hogy átjárt 2 rohadt nagy kutya hozzánk is meg a szomszéd nénihez is. A szémszédnál miután lefojtott pár tyúkot a szomszádnéni fia beléjük lőtt légpuskával, semmi bajuk nem lett tőle aztán a nénihez már nem mertek átmenni csak hozzánk. Egy darabig elkergettük de uttánna Mi meg kiraktunk egy villanypásztort miután jól megba**ta őket az áram hozzánk se jöttek többet. Egyébként tudom hogy marha idegesítő lehet mert nem lehet tudni hogy "csak" a kutyádnak megy neki vagy pedig téged is egyszer megtámad. Szerintem nyugodtan lődd meg, aztán nem nagyon akar majd átjárni. A nagy állatvédők meg tanuljanak meg olvasni. Nem agyonlőni akarja hanem seggbelőni.
2011. ápr. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

Válaszokat érékeltem, köszönöm mindenkinek aki átlátta a dolgot, és hogy mennyire zavarbaejtő ez a helyzet...

Megjegyezném, az én kutyám az egész kertben szabad kezet kap, kb 100m2 es kertünk van, szóval nemhiszem hogy bármi baja is lenne nálunk. Légpuskát kéznél tartom biztos ami biztos, de ha lehet megkeresem a gazdáját és kiosztom, aztán ha azután sem változik a helyzet akkor nem tudom mi legyen.

2011. ápr. 6. 17:08
 25/29 anonim ***** válasza:

Rendben, értékelem.

De tudd meg, hogy igenis lehet jogi következménye, mivel a kutyát valaki birtokolja. Ezek szerint nem is kicsi....


Szóval neked azután nehogy azt hidd, hogy minden jó lehet...

2011. ápr. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
8%
hát egy 120 cm-es kerítés elég gyér már ne is haragudj:D Ne is csodálkozz ha beugrik a kuty :)
2011. ápr. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
36%

Am magánterületre téved simán lelőheted JOGI KÖVETKEZMÉNY NÉLKÜL. Mégpedig:

1, bárki tarthat és lövöldözhet magánterületen légpuskával

2, önvédelem. Ha bírósági ügy lenne belőle, nem az kérdőjeleződne meg, hogy hogyan lőhetted le a kutyát, hanem az, hogy hogyan került a kutya a kertedbe

3, Ha ki van engedve és agyonlövöd akkor honnan tudná, hogy te lőtted agyon? Gondolom nem médium az sem.


Amúgy én könnyen elintéztem, egy féltéglával megdobtam a buldogot ami bejárt a kertembe. Azóta nem láttam még a környéken sem!

2011. júl. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim válasza:
annék én neki a 135 joulos daystate wolwerine 303 -asommal.
2013. febr. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
ha nagyából olyan 30-40 méterről akkor semmi mivel egy légfegyverról van szó próbáld meg minnél messzebről és akkor csak meg csípi..
2016. dec. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!