Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Vajon tényleg szelídebb...

Vajon tényleg szelídebb természetű a szarvnélküli (suta) kecske mint a szarvas kecske?

Figyelt kérdés
Mennyire igaz a fenti állítás? Megfigyelések, tapasztalatok?
2011. ápr. 16. 21:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Nyájban tartásról nincs tapasztalatom, én egy szarvas kecskét neveltem fel kiskoromban, mert elpusztult az anyja.

Teljesen barátságos volt, még pórázzal is sétáltattam, bár makacsabb, mint egy kutya :)

Tehát ha foglalkozol vele, teljesen szelíd lesz. Ha nyájban van, akkor biztosan vadabb, bizalmatlanabb.

Hogy a szarv mennyit számít, azt nem tudom.

2011. ápr. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én legalább is egy állattenyésztési szakkönyvben olvastam azt, hogy a szarvatlan kecske szelídebb természetű mint a szarvas kecske. Volt már nekem többek között egy szarvas bakkecském is, amelyet tavasszal gida korában kiadtam az esztenára (legelőre) és amiután ősz végén hazaadták, akkor eleinte félénk volt, majd döfős lett. Többször is nekem jött, megdöfött egészen kiszámítatlanul, nem lehetett bírni vele. Amiután a következő évben tavasszal ismét kiadtam a legelőre és ősszel hazaadták, akkor megcsendesedett, egészen megváltozott.
2011. ápr. 17. 17:43
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha szakkönyvben olvastad, akkor biztosan igaz. Ott nem hordanak össze annyi hülyeséget, mint a neten, név nélkül.

A te esetedben azért viselkedhetett így a kecske, mert a legelőn kevesebb emberi figyelmet kapott, illetve fajtársaival volt. Mikor kiszakítottátok a többiek közül, természetes, hogy félt, ez nála ösztönös.

Aztán ha megszokja a rendszert, akkor már nyugodtabban viselkedik. De kecskéje válogatja, makacsok, önfejűek, mindnek megvan a maga személyisége.

Például Sóstói vadasparkban be lehet menni a kecskékhez, simogatják őket a gyerekek, hozzá vannak szokva, pedig mind szarvas. Egy nyájban tartott csapathoz meg oda sem tudsz menni, mert elszaladnak.

Tehát biztosan számít, hogy milyen fajta, de az is, hogy mihez van szokva, mennyit foglalkoznak vele.

2011. ápr. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm Murr-nak a hasznos válaszokat.
2011. ápr. 19. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!