Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Régebben hallottam (azthiszem...

Régebben hallottam (azthiszem tv-ben), hogy a kaszáspóknak kb. olyan mérge van mint a feketeözvegynek csak nem tudja álszúrni az ember bőrét. Lehet valamilyen valóságalapja?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 17. 15:25
 1/5 A kérdező kommentje:
*átszúrni
2011. ápr. 17. 15:25
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, Magyarországon az egyik legerősebb mérgű pók a kaszás. Fekete özveggyel összehasonlítva nem tudom, de maga a méreg erős, veszélyes. Viszont ahogy mondták, teljesen ártalmatlanok emberre, mert nem tudnak megcsípni, tehát nyugodtan kézbe lehet fogni őket.
2011. ápr. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tiltakozom. Kivételesen nem szakirodalomra, hanem Discovery, Mythbustersre hivatkozva. Meg tud csípni, és semmi bajod nem lesz.


Mo.-n ami megcsíphet, és jobban fáj, a vízipók.

2011. ápr. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Platypus ***** válasza:
Mivel sok kaszáspók faj létezik, ezért nem igazán lehet egyik vagy másik véleményt sem elfogadni feltétel nélkül így általánosságban, konkrét faj megnevezése nélkül. Lehet, hogy létezik ilyen is meg olyan is. Annyi biztos, hogy a hazai kaszáspókok nem tudnak ártani az embernek, inkább ők vannak veszélyben, mert nagyon könnyen elhagyják a lábaikat. Igazi kaszáspókkal amúgy ritkán találkozik az átlagember, a lakásokban közönséges állat az álkaszáspók, és az teljesen ártalmatlan.
2011. ápr. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nahát, mégis csak jobb félni, mint megijedni! Én mindig is féltem a pókicáktól, főleg ezektől a hosszúlábúaktól :D A kérdésedre válaszolva szerintem lehet, hallottam már róla többször is
2011. ápr. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!