Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Aki ért hozzá?!? Többi lent...

Aki ért hozzá?!? Többi lent Kép is

Figyelt kérdés

Nos,lenne egy olyan kérdésem,1.Milyen hangya ez? 2.Királynő/dolgozó/katona ? A válaszokat előre is köszönöm!

Komolytalanok kíméljenek..Köszönöm!


2011. ápr. 19. 20:33
 1/6 A kérdező kommentje:
A kép: [link]
2011. ápr. 19. 20:34
 2/6 anonim válasza:
Ez egy sima dolgozó hangya. Hogy melyik fajtából, azt nem tudom, de rengeteget láttam már ezekből korhadt fák/tuskók közelében, meg itt ott. A királynőt ugye normális esetben nem látod, mert a vár mélyén bújik, a katonák meg a kolónia közelében szoktak lenni és védik azt. Meg tudtommal nem is kóborolnak egyedül. Így tehát maradt a dolgozó. Remélem nem írtam sok baromságot.:D
2011. ápr. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Én abból gondoltam hogy királynő,mert nagyon nagy,de ez gondolom látszik a képen..Köszönöm a válaszod.Vissza engedem a szabadba.

2011. ápr. 20. 08:03
 4/6 anonim ***** válasza:
Biztosan nem királynő. A királynőknek aránytalanul nagy a potrohuk, de ennek a hangyának szemmel láthatóan nem az. A katonákra pedig erős rágó szájszerv jellemző, szerintem ha az lenne, nagyobb lenne a feje. Szóval én is a dolgozóra tippelek.
2011. ápr. 21. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 hópari válasza:
Szia! Szerintem ezt a hangyát Erdei fahangyának hívják. Mi erdő mellett lakunk, és a ház közelébe kivágtunk egy nagy nyárfát, oda költöztek be. Ez biztos, hogy dolgozó, mert a katonáknak akkora csápjuk van, megijednél tőle. A királynő nem jön fel a föld felszínére szerintem. Az csak tojja a hangyatojásokat. Irtó gyorsan halnak a hangyák, kell az utánpótlás. Hello
2011. ápr. 21. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.!

Igen,utána néztem,hogy milyen hangya ez,és tényleg egy dolgozó.

(Camponotus Vagus dolgozó)

2011. ápr. 21. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!