Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha valaki nem biztos abban,...

Ha valaki nem biztos abban, hogy állatát minden körülmények között tudja "pénzelni", akkor minek tart?

Figyelt kérdés

Annyi ilyen kérdést olvasok itt, hogy hihetetlen.

Nincs pénzük orvosra, normális etetésre, mégis megveszik/örökbefogadják szerencsétlen állatot.

Szerintem normál esetben nem úgy működik, hogy az ember gondol egyet és hopp hazahoz egy állatot a gyereknek, vagy magának, hanem ezen akár hetekig is érdemes gondolkodni, valamint persze utánaszámolni.


Aztán, ha nem így történik, akkor meg jönnek az ilyen típusú kérdések, hogy :

"anyu nem engedi, hogy dokihoz vigyem a cicát/kutyát/nyulat/akármit, mit csináljak?

"nincs mindenkinek arra pénze, hogy minőségi téppal etessen"

"nincs pénzem nagyobb ketrecet venni az állatomnak"


De könyörgöm, akkor mi a francnak tart?


Többnyire olyanok válaszát várom, akik olyanok, mint a fent említettek.


2011. ápr. 25. 14:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Pedig pont, hogy normál esetben úgy működik. Az élőlények - már amelyiket nem tisztán az ösztöneik vezérlik - döntéseinek alapja, hogy egy cselekvés neki káros vagy hasznos, illetve, hogy mekkora kockázattal jár. Ha valaki állatot szeretne, akkor az nyilván egy neki elég hasznos tevékenységnek minősül, innentől fogva már csak az a kérdés, hogy az ő világnézetében a pénzügyi háttér mekkora kockázatot jelent. Ha elfogadhatót, akkor nyilván állatot vesz.

Valójában az a különleges eset, ha felülírva ezt a rendszert az ember és pl figyelmebe veszi az állat jólétét - ami alapesetben elhanyagolható kockázat, és általában kemény elvi okok vannak mögötte, ha valakinek nagy súllyal esik a latba.

2011. ápr. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bevallom, én is úgy tartok állatot, hogy néha "megtetszik és hazaviszem". Ilyen volt a nőstény patkányom a hím mellé (és utána szépen megoldottam a két ketrecet külön nekik, illetve az esetleges kispatkányok elhelyezését is), vagy két nőstény egerem megvétele a már meglévő két nőstény mellé.

Ilyenkor általában nem érdekel, hogy mennyibe kerülnek illetve mennyibe kerül a ketrec, vagy a tartásuk (bár most már rendelkezésemre áll otthon annyi terrárium és ketrec, hogy egy esetleges új állat minimum ideiglenes szállását megoldhassam, beleértve a búvóhelyet, itatót, etetőt). Szerencsére megengedhetem magamnak a doki és ellátási költségeket. Ettől függetlenül szerintem létezik pár költségcsökkentő módszer, amit ki is használok (600-800 Ft-os kanáritáp vagy egér magkeverék helyett veszek 1-1 db 150 Ft-os köleskeveréket illetve fénymagot, mert gyakorlatilag ugyan azt a mennyiséget kapom mindkettőből).

Azt akartam kihozni az egészből, hogy én megértem azokat, akik szeretnének egy állatot és megveszik ("már volt egy törpehörim, de meghalt, szeretnék helyette egy vagy két újat kategória"), nem gondolva az esetleges anyagi következményekre (ami nem rosszindulatból, hanem tapasztalatlanságból, naivitásból ered).

Persze a felelőtlenség nekem sem tetszik, hogy minden előismeret nélkül beleugrok egy olyan állat vásárlásába, amiről semmit sem tudok, de olyan cuki a boltban... Az első patkányom megvételét több hónapig fontolgattam, és az egerekkel is hasonlóan voltam.

2011. ápr. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy kutya 15 évig él. Szerintem ennyire előre te se látod mi lesz, hogy fogsz élni. Mikor az első kiskutyánkat hoztuk minden ok volt, megvolt a tartásához a pénzünk. 8 év múlva nekem nem volt állásom, viszont volt egy gyerekünk. Magunknak is alig volt kajára pénzünk abban az időben, örültem ha a kutyának a legolcsóbb pennys tápot meg kenyeret tudtam adni. Még szerencse, hogy nem lett beteg. Ezt nem lehetett előre látni.
2011. ápr. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A kérdező szerintem nem arra gondolt, hogy minek vesz állatot, ha tíz év múlva nem lesz rá pénze, hanem hogy egy adott időpontban nincs pénze, legalábbis annyi nincs, hogy állatot tartson, mégis vesz egyet (ne adj Isten többet).

Ez szerintem is hatalmas felelőtlenség, mert én pl. akármennyire is szeretnék egy állatot, csak akkor vennék, ha biztos lennék benne, hogy megfelelően tudom gondozni és élelmezni. Ha másként tennék, csak az állatnak tennék rosszat.

Az olyan típusú dolgok, hogy "anyu nem engedi..." az meg nyílván nem a gyerek, hanem a felelőtlen szülő ostobasága, aki megvette az állatot a gyereknek.

2011. ápr. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez a minden körülmények között kicsit túlzás. Pl bezuhan az épületre egy repülő, a házzal együtt minden vagyonunk oda, akkor szerinted mégis mi legyen?


De persze azok az érvek, amiket soroltál, jogosak.

2011. ápr. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!