Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ezt mégis hogy gondolják a...

Ezt mégis hogy gondolják a vadászok?!

Figyelt kérdés

Drága Semjén zsolt úr vadászhatóvá tenne több védett állatfajt. És a vadászok többsége ezt támogatja.

[link]

Érdemes a cikk alján a kapcsolódó anyagokat is elolvasni, illetve még ezeket:

[link]

[link]


2011. ápr. 25. 19:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Semjén Zsolt egy külföldiek seg.ét nyaló bérenc!
2011. ápr. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szerintem inkább azokat kéne vadászhatóvá tenni, akik ezt támogatják.
2011. ápr. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
a fidesz a gazdagok pártja, most mit vártál tőlük, majd pont a természetet fogják óvni, védeni, gyarapítani? szánalmas ez az egész ország....egyre jobban kezdek kiábrándulni a fideszből is... de ha nem ők akkor kik? mszp cigány párt, lmp... szdsz 2 ....talán a jobbikk...ennek az országnak már lőttek trianonban és a 2. világháború után végképp megkaptuk a kegyelem döfést....
2011. ápr. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez mélységesen felháborító! Sztem csak unatkozásból teszik ezt. És ezek a vadászoknak nem volt gyerekszobájuk, nem részesültek normális nevelésben, mint pl. tisztelni és védeni a természetet, stb.
2011. ápr. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ráadásul pont a vadászok találnak ki ilyeneket, holott pont nekik kellene védeniük az állatállományt az orvvadászoktól, agancsozóktól meg az erdőt a fatolvajoktól. (Persze nyílván nem helyes általánosítani, biztosan sok vadász ellenzi ezt a gyalázatot.)

De úgy tűnik, azt hiszik, ha már fegyver van a kezükben, bármit megtehetnek. Ráadásul Semjén Zsolt láthatólag teljesen hasraütészerűen találta ki, hogy na akkor mire lehessen vadászni, mert pl. említ olyan fajt, amiért nemzetközi és európai szinten kűzdenek, hogy növekedjen az állományt. De említi a kanadai ludat is, aminek a vadászatával nincs semmi gond, mivel nálunk nem őshonos, tájidegen faj. Csak éppen eddig 18szor észlelték az országban, ami nagyon csekély. Így tehát gyakorlatilag értelmetlen, hogy azt mondja egy vadász, hogy na kimegyek kanadai lúdra vadászni.

Ja és mindezek tetejébe még a vadállományt sem tudják megfelelően kézben tartani, mert a túlszaporodott szarvas és vaddisznóállomány egyre nagyobb természetvédelmi és mezőgazdasági problémát okoz. Legutóbb amit olvastam ezzel kapcsolatban a tiszafához (a 2011es év fája) kapcsolódik. Ugyanis a Bakonyban van Közép-Eu. legnagyobb természetes tiszafaállománya, ami azonban drasztikusan csökken a túlszaporodott nagyvadállomány miatt (mivel rájuk nem hat a fa mérge).

De a legmegdöbbentőbb, amit vadászról olvastam, hogy valaki mutatott egy képet egy jégmadárról a vadász ismerősének, akinek ez volt az első reakciója: Ilyet még nem lőttem...

2011. ápr. 26. 12:38
 6/6 anonim válasza:
a vadászat az egy életforma,a vadász nem azért lövi le azt az állatot mer hűűű de k...a jó hanem mer beteg vagy selejt és ne kerüljön párzásba más egészséges egyeddel,és igy fent tudják tartani hogy minnél kevesseb selejt állat legyen ebböl következik hogy tööb egészséges vad van mint selejt, de ezt ti ugysem tudjátok felfogni amig ilyen elfogultak vagytok a vadászokkal szemben.
2011. szept. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!