Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen színű a csiga vére?

Milyen színű a csiga vére?

Figyelt kérdés
éticsiga,africai achát,stb
2011. máj. 1. 01:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Színtelen.
2011. máj. 1. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

én úgy tanultam, hogy a puhatestűek vére a hemocianintól (mint a hemoglobin, csak Fe helyett Cu) kék.

tavaly előtt érettségiztem, bioszból, emelten. nekünk oda így kellett tudni.

2011. máj. 1. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
én is kéknek tanultam, de a valóságban ne klasszikus kéknek képzeld (nem olyan, mint a gyakorikérdések kékje :) )
2011. máj. 1. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Platypus ***** válasza:

Elviekben kék, a gyakorlatban leginkább színtelen. Lehet, hogy ha összeszednél egy kémcsőnyi csigavért, az már tényleg kéknek látszana.

Ha pontosan akarunk fogalmazni, akkor nincs is vérük, mert a keringési rendszerük nem zárt. A testfolyadékukat vérnyiroknak vagy hemolimphának nevezik.

2011. máj. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
mamám egyszer éticsigát főzött nekem, szép zöld lett tőle minden, és ezt nem a csiga ürüléke okozta, mert az el lett távolítva a főzés előtt, a belső szervekkel együtt.
2011. máj. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!