Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Megcsípett egy bogár (aludtam...

Megcsípett egy bogár (aludtam arra keltem! ), mi lehetett az?

Figyelt kérdés

Annyit láttam hogy ilyen fekete hosszúkás kb 1,5-2cm hosszú lehetett , nem tudtam megfigyelni mert kirohantam . A csípése kb olyan volt mint a darázsé 1-2 percig fájt , a csípés olyan piros pötty , 1cm körben olyan méreg van mint amikor a szúnyog csíp meg , és 4cm körben piros.

Felkaromon van a látható ereket nem érinti akkor fáj egy picit ha megérintem.

Milyen bogár lehet, kell vele valamit csinálnom vagy elmúlik ?


16/F


2011. máj. 1. 11:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez az lehet, amit mi itthon csak fekete bogárnak hívunk.Ez akkora, amilyennek te is írtad, karcsú, matt fekete színű, erős rágószerve látható is.És bizony csíp, ráadásul nagyon gyorsan elszalad.Kutasd át utána a szobát , nehogy újra megcsípjen a kis dög!
2011. máj. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%
elmúlik majd, de vegyél be egy kalciumút :D nem tudom, milyen bogár az..!!
2011. máj. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Kétlem, hogy bogár. A bogarak nem csípnek, egyiknek sincs fullánkja. Maximum harapni tudnak, de annak meg nem hinném, hogy olyan nyoma lesz, mint amit leírtál.


Volt szárnya? Ez sajnos kevés, amit így leírtál. Max. erre tudok gondolni: [link] de ez nem az a lakásba-bejárós -fajta. Lakásban poloska csíp inkább, esetleg valami pók vagy méh, darázs...

2011. máj. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Amit linkeltem egyébként a nünüke nevű bogár. Ha bemegy a lakásba, lehet végül is, hogy az volt, (bár ez fényeskék inkább, mint fekete), mert ez csak harap, de nem csíp, vagyis nem juttat be mérget, ami megmagyarázná a gyorsan múló fájdalmat.
2011. máj. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ágyi poloska: [link]
2011. máj. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem futrinka, más néven selymes hátú futó lehetett.
2011. máj. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudom, csak annyit láttam belőle amit leírtam, mondom mélyen aludtam, arra keltem azt se tudtam mi történt...

De szárnyak nem voltak rajta max csak azok amiket el tud rejteni az 1 pár átalakult szárnyával (mint a katicabogár)

Poloskára gondoltam de annak teljesen máshogy néznek ki a csípései

Amúgy kb fél órája történt még mindig ott van a piros pont az a méreg vagy mi már eltűnt , de még mindig piros ha megérintem egyhén fáj..

Amiket linkeltetek azokra nem nagyon hasonlított de az a fekete bogár lehetett ,esetleg bővebben tudsz róla valmit ?

2011. máj. 1. 12:13
 8/14 anonim ***** válasza:
81%

Tegyél rá kamillás borogatást, az leviszi a duzzanatot és gyulladáscsökkentő. Ha nincs, akkor sima vizes borogatás is megteszi.

Azt sajnos nem tudom mi lehetett..

2011. máj. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem ha olyan a csípése mint a darázsé akkor ecetet rakj rá.
2011. máj. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
81%

"Milyen bogár lehet, kell vele valamit csinálnom vagy elmúlik ?"


Egy idő után biztos elmúlik magától is, de én tuti megtaposnám, ha engem csipkedne. :)

2011. máj. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!