Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A papucsállatka, hogy néz ki...

A papucsállatka, hogy néz ki nagyítóval?

Figyelt kérdés
A nagyító kb 20-45x -es a kisebbik része. de állítólag ha nagyon közelröl nézzük lámpafénynél szemmel is lehet látni mert ahhoz képest nem olyan kicsik. én mmegnéztem és nagyon kicskékee lényeket láttam (már elkezdtem tenyészteni) amik mozognak :) szerintem azok azok. mert nem buborékok se növényi maradványok. kb hogy nézki?:D
2011. máj. 3. 21:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

[link]


na jó viccet félretéve

[link]

2011. máj. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
köszi .. :) hát nekem nem ilyen nagy a nagyítás de m1 .D majd ha elszaporodnak akk meglelem őket :) ja amugy aranyos az a kutya meg a papucs xD
2011. máj. 3. 22:09
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Erős fényben szabad szemmel is látszanak mint pontok. 0,1 mm-esek. 45x-ös nagyításnál tehát 4,5 mm-esnek (egy négyzetrács a négyzetrácsos füzetben) látod őket, ami elég nagy.


Természetesen nemcsak papucsállatkák, hiszen egy csomó különféle egysejtű mászkál egy vízcseppben. A papucsok ovális, átlátszó "zacskók", melyek folyamatosan úszkálnak, keringenek, összeütköznek, piszkálják az útjukba kerülő szemcséket stb. Rengeteg van belőlük, így megtalálni nem nehéz őket, egyszerűen tegyél egy vízcseppet egy fehér felületre, és nézd meg nagyítóval. De persze a mikroszkóp a célszerű, ennek tárgylemezére egy kis vízcsepp bőven elég.


Igazából a probléma az velük, hogy átlátszóak, a belső szerkezetük is átlátszó, nem sok részlet látszik belőlük. Pl. jó képeket csak speciális eljárásokkal lehet csinálni róluk, mint pl.: színes táplálékot etetnek velük, megfestik őket stb.

2011. máj. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
köszi :.. :) akor hülye vagyok a nagyyítóm nem 45x-es bocsi nem értek ehez.. :) :DD
2011. máj. 3. 22:59
 5/14 A kérdező kommentje:
aha megtaláltam :D aranyosak mozognak
2011. máj. 3. 23:02
 6/14 A kérdező kommentje:
és ha tovább tenyésztem őket akkor jól elszaporodnak?
2011. máj. 3. 23:07
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy az első kép az nem kutya hanem macska XD.

És amúgy azok a papucsállatkák ilyen pici hosszúkás átláccó izék.

2011. máj. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ja és amúgy igen, jól szaporodnak, de honnan szedted őket?
2011. máj. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
kössz am bocs h macska nem figyeltem annyira :) ...:DDD:DD LoL xd ja és látom már h átláccóak csak most itt reggel non hideg van még bent is és remélem nem fáznak meg... Ja és nem szedtem őket hanem tenyséztettem nagyon egyszerű ha akarod leirom :D küldök 1 emailt vagy fb v tökm1 :D itt nincs kedvem irosgatni xd
2011. máj. 4. 07:36
 10/14 A kérdező kommentje:
elküldtem e-mailbba
2011. máj. 4. 07:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!