Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A békákat el lehet csalogatni...

A békákat el lehet csalogatni valamivel?

Figyelt kérdés
az eperágyás is tele van és nagyon undorodom, le se merek szinte hajolni gyümolcsöt szedni, ewlőször kaszabolok a kesztyűs kezemmel, hogy odébbugráljanak, de mindig csak egy bokornyit mennek.... ( ne röhögjetek) már inkább eper se kell, és így lesz ez a paradicsomnál, borsó, stb.
2011. máj. 19. 21:40
 1/4 anonim ***** válasza:
73%

Talán van a közelben valamilyen pocsolya, lehet arra mennek, de se epret se paradicsomot nem esznek, de legyeket annál inkább. Szedd őket össze egy vödörbe, és vidd el valamilyen vízhez (de előtte nézz utána a fajnak).

Nem bántanak ne félj:-)

2011. máj. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát szerintem az egyetlen megoldás az lenne, ha összeszednéd őket egy vödörbe és elvinnéd valahova. Amugy milyen békák, hogy néznek ki? Van valami patak vagy hasonló a közelben? Ha van akkor onnan jöhettek és oda is kéne visszavinni őket.

De most jut eszembe, ha otthagyod őket, garantáltan nem teszi tönkre semmilyen rovar a veteményest. Szal én hagynám őket. Az epret meg mindent nyugodtan leszedheted, de azért mindenképp mosd meg, mert ők is ürítenek. :)

Itt megnézheted, hogy milyen békák vannak a kertedben: [link]

2011. máj. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Platypus ***** válasza:
Azért vannak a békák az eperben, mert ott sok táplálékot találnak. És a békák tipikusan olyan kártevőket esznek, amik nem túl gusztusos jószágok, pl. meztelencsigák, hernyók, egyéb rovarok. Ha a békákat eltávolítod, akkor neked kell a kártevőktől megszabadulnod, különben azért nem fogsz epret enni. Szerintem megérné inkább megtanulnod elviselni a békákat, mint rendszeresen permetezni az összes növényed.
2011. máj. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

hát kedvesek vagytok, de nem értitek a dolgot úgy érzem. nem merek a levelek közé nyúlni, mert ma is pl egy ragacs lettem és mit látok épp egy levelibéka...az infartus kerülget..egyszerűen undorodom, nem tehetek róla.

a tövbbi általában varangyos és esténbkéntr nem lehet aludni a békazene miatt. az egész utca ezen viccel, vagy bosszankodik, ki hogy áll a dologhoz.

2011. máj. 22. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!